PS

Etter at alle hallene har stengt lørdag holder fortsatt Peter Sørli fra Søgne stand som leder av Sørlandskula 2019. Flere har nå vært gjennom alle stevnene og vi har oppdatert topplisten for alle klassene.

 

Hakk i hel ligger fortsatt Tor Arnfinn Homme fra Kristiansand og omegn og Steinar Skoland fra Lyngdal. Jan Kåre Moland fra Drangedal gjorde seg ferdig med alle stevnene idag og skjøt seg inn på foreløpig fjerdeplass før sondagen som er sita dag av Sørlandskula 2019. Arnfinn Bakkevoll fra Søgne ligger på femteplass.

Plass Navn Klasse Skytterlag Mandal Holum Greipstad Søgne Kristiansand Sum Innertiere
1 Sørli, Peter 5 Søgne Skytterlag 348 347 348 345 346 1734 91
2 Homme, Tor Arnfinn 5 Kristiansand og Omegn Skytterlag 347 348 345 347 345 1732 80
3 Skoland, Steinar 5 Lyngdal Skytterlag 346 346 349 345 344 1730 82
4 Moland, Jan Kåre 5 Drangedal Skytterlag 347 343 346 348 344 1728 99
5 Bakkevoll, Arnfinn 5 Søgne Skytterlag 346 347 345 346 344 1728 69
6 Vatland, Linn Christine 5 Time Skytterlag 348 345 342 341 346 1722 66
7 Taanevig, Aleksander 4 Mandal Skytterlag 344 344 344 343 345 1720 55
8 Metveit, Geir Atle 5 Imenes Skytterlag 346 338 346 344 341 1715 61
9 Stubstad, Kenneth 5 Mandal Skytterlag 341 343 344 342 345 1715 59
10 Fuglestad, Olav 5 Time Skytterlag 347 344 343 343 337 1714 52
11 Gusdal, Anders Edvin 5 Imenes Skytterlag 340 340 343 344 340 1707 63
12 Øksendal, Karen Sodeland 4 Holum Skytterlag 341 340 340 340 343 1704 45
13 Berntsen, Kai Egil 4 Froland Skytterlag 342 339 341 340 342 1704 44
14 Røiseland, Alvilde 5 Holum Skytterlag 340 340 342 344 336 1702 61
15 Stubstad, Espen 4 Mandal Skytterlag 338 341 334 346 343 1702 40
16 Taanevig, Stein 5 Mandal Skytterlag 342 341 332 343 341 1699 57
17 Lid, Atle 4 Evje og Hornnes Skytterlag 333 340 342 342 341 1698 46
18 Skeivoll, Alf Olav 4 Greipstad Skytterlag 336 343 336 341 341 1697 64
19 Ødegård, Frank 4 Greipstad Skytterlag 337 342 341 338 339 1697 58
20 Tunheim, Sindre 5 Imenes Skytterlag 339 334 342 338 337 1690 57

 

Som Dere ser i lista så er topp-20 skyttere fra klasse 4 og 5 og derfor hopper vi rett til klasse 3 som ledes av Krister Engvoll fra Kristiansand og omegn skytterlag foran Sveinung Søyland Moen fra Førde og Morten Dragland fra Lyngdal.

Plass Navn   Skytterlag Mandal Holum Greipstad Søgne Kristiansand Sum Innertiere
1 Engvoll, Krister   Kristiansand og Omegn Skytterlag 334 337 331 335 332 1669 39
2 Moen, Sveinung Søyland   Førde Skyttarlag 330 332 336 331 336 1665 44
3 Dragland, Morten   Lyngdal Skytterlag 333 323 330 329 330 1645 28
4 Mølland, Bjørn   Greipstad Skytterlag 329 330 328 323 332 1642 38
5 Dalene, Jan   Kristiansand og Omegn Skytterlag 335 326 327 325 329 1642 36
6 Kornbrekke, Stine   Kristiansand og Omegn Skytterlag 324 325 328 324 331 1632 20
7 Slogvik, Håkon Holter   Stavanger Skytterlag 320 316 333 328 317 1614 17
8 Kornbrekke, Tellef   Kristiansand og Omegn Skytterlag 310 317 316 314 322 1579 19

 

Tone W Møll

I klasse 2 er det på lørdag kveld Tone Wårøy Møll som leder klasse 2 blant de som har fullført alle fem stevnene. Noen poeng bak følger Steinar Møll fra Holum og Fredrik Herlofsen fra Søgne.

Plass Navn   Skytterlag Mandal Holum Greipstad Søgne Kristiansand Sum Innertiere
1 Møll, Tone Wårøy   Holum Skytterlag 348 341 343 348 347 1727 71
2 Møll, Steinar   Holum Skytterlag 344 343 344 344 345 1720 62
3 Herlofsen, Fredrik   Søgne Skytterlag 341 337 338 344 343 1703 53
4 Lorentzen, Magne   Søgne Skytterlag 342 339 329 340 338 1688 53
5 Storenes, Inge   Imenes Skytterlag 329 334 332 334 335 1664 41
6 Jørgensen, Kari   Imenes Skytterlag 329 330 333 337 333 1662 28
7 Iveland, Rune   Øvrebø Skytterlag 335 333 330 333 329 1660 33
8 Haugebo, Svein   Imenes Skytterlag 333 333 333 321 326 1646 32

 

I klasse 1 er det foreløpig ingen endringer fra lørdag formiddag da ikke flere har fullført alle fem stevnene. Petter Marius Omland fra Lyngdal leder foran Geir Dale fra Heddeland  og Breland og Kjetil Løyning fra Holum.

Plass Navn   Skytterlag Mandal Holum Greipstad Søgne Kristiansand Sum Innertiere
1 Omland, Petter Marius   Lyngdal Skytterlag 242 244 244 248 247 1225 47
2 Dale, Geir   Heddeland og Breland Skytterlag 244 241 245 242 243 1215 37
3 Løyning, Kjetil   Holum Skytterlag 246 238 244 238 247 1213 30
4 Dale, Terje   Laudal Skytterlag 240 242 244 247 239 1212 28

 

Egil Time

I klasse V55 har Egil Time overtatt ledelsen i løpet av lørdagen og på lista rett bak følger Terje Høyland fra Time og Anders Metveit fra Imenes.  

Plass Navn   Skytterlag Mandal Holum Greipstad Søgne Kristiansand Sum Innertiere
1 Time, Egil   Time Skytterlag 349 342 341 345 346 1723 67
2 Høyland, Terje   Time Skytterlag 344 344 343 344 347 1722 66
3 Metveit, Anders   Imenes Skytterlag 338 345 342 346 345 1716 71
4 Lundtveit, Jan Vidar   Drangedal Skytterlag 343 342 343 346 342 1716 68
5 Esse, Lars   Bamble Skytterlag 343 344 337 347 340 1711 58
6 Skov-Skov, Oddvar   Vennesla Skytterlag 345 340 339 344 341 1709 61
7 Helle, Folke   Finnøy Skytterlag 343 340 344 341 341 1709 58
8 Aas, May Lise   Bolkesjø Skytterlag 343 343 340 342 340 1708 54
9 Jåtun, Jon Olav   Søgne Skytterlag 342 342 339 338 343 1704 56
10 Fasseland, Tor   Mandal Skytterlag 345 337 340 341 341 1704 44
11 Vigre, Thor   Imenes Skytterlag 344 340 342 340 335 1701 44
12 Homme, Finn Tore   Iveland Skytterlag 322 343 341 340 339 1685 49

 

Svein Kå Søyland

I klasse V65 er det Svein Kå Søyland fra Gjesdal som leder og deretter Per Gjesdal og Jarle Idland også fra Gjesdal begge to.

Plass Navn   Skytterlag Mandal Holum Greipstad Søgne Kristiansand Sum Innertiere
1 Søyland, Svein Kå.   Gjesdal Skytterlag 347 348 347 346 346 1734 82
2 Gjesdal, Per   Gjesdal Skytterlag 344 348 347 346 348 1733 81
3 Idland, Jarle   Gjesdal Skytterlag 347 347 345 348 343 1730 70
4 Høgsveen, Thor   Porsgrunds Skytterlag 343 346 342 343 346 1720 50
5 Skuland, Arne   Laudal Skytterlag 346 344 343 344 336 1713 54
6 Vaule, Paul   Hå skytterlag 340 346 342 342 342 1712 57
7 Palerud, Arne   Drangedal Skytterlag 345 345 339 339 343 1711 52

 

Harald Englund

I klasse V7 toppes lista av Harald Englund fra Søgne foran Åsmund Idland fra Gjesdal og Karsten Valand fra Grindølen..

Plass Navn   Skytterlag Mandal Holum Greipstad Søgne Kristiansand Sum Innertiere
1 Englund, Harald   Søgne Skytterlag 346 350 348 349 350 1743 103
2 Idland, Åsmund   Gjesdal Skytterlag 346 343 348 349 347 1733 76
3 Valand, Karsten   Grindølen Skytterlag 347 348 343 347 346 1731 65
4 Austvoll, Halvar   Klepp Skytterlag 340 343 341 326 347 1697 58
5 Mjaaland, Paul   Mykland Skytterlag 336 326 335 335 327 1659 28

Klasse AG3 har fortsatt to deltagere på noen av stevnene, og iklasse eldre junior er ingen ferdig med alle fem stevnene, så liste i de klassene kommer ikke før stevnet er over.

Leif Sindre M Kongevold

I juniorklassen derimot har flere gjordt seg ferdig og lista toppes av Leif Sindre Modalsli Kongevold fra Flikka foran Martine Sve fra Stranda og Joakim Grimestad Krone som skyter for Imenes..

                     
Plass Navn   Skytterlag Mandal Holum Greipstad Søgne Kristiansand Sum Innertiere
1 Kongevold, Leif Sindre Modalsli   Flikka Skytterlag 349 348 349 348 346 1740 85
2 Sve, Martine   Stranda Skyttarlag 344 349 345 347 346 1731 84
3 Grimestad Krone, Joakim   Imenes Skytterlag 345 335 347 348 345 1720 62
4 Rossevatn, Marianne   Øvre Eiken Skytterlag 345 339 342 344 339 1709 54
5 Storenes, Kristian   Imenes Skytterlag 339 345 346 341 334 1705 51
6 Knutson, Vegard   Imenes Skytterlag 337 339 342 343 342 1703 42
7 Fiskå, Isabella Jansen   Hjelmeland Skytterlag 342 339 344 334 342 1701 52
8 Bringsdal, Inger Marie   Holum Skytterlag 338 338 336 340 334 1686 39

 

I klasse Eldre Rekrutt leder Caroline Finnestad Lund med prikkfri skyting -foran Joar Vetle Modalsli Kongevold og Ingvill Flikka fra Flikka skytterlag.

Plass Navn   Skytterlag Mandal Holum Greipstad Søgne Kristiansand Sum Innertiere
1 Finnestad Lund, Caroline   Søgne Skytterlag 350 350 350 350 350 1750 147
2 Kongevold, Joar Vetle Modalsli   Flikka Skytterlag 350 347 347 350 345 1739 79
3 Flikka, Ingvill   Flikka Skytterlag 349 345 348 341 347 1730 72
4 Langfjord, Mats   Mandal Skytterlag 346 345 345 341 344 1721 69
5 Berge, Daniel   Laudal Skytterlag 342 342 338 337 343 1702 46
6 Møll, Mina Wårøy   Holum Skytterlag 343 338 338 342 338 1699 48
7 Bringsdal, Tor Edvard   Holum Skytterlag 340 342 336 336 340 1694 35
8 Paul, Vemund Kristoffer   Imenes Skytterlag 336 330 341 336 344 1687 48
9 Løyning, Malin Eide   Holum Skytterlag 309 332 334 331 338 1644 31
10 Øglænd, Malin Regine   Time Skytterlag 329 318 327 338 331 1643 24

 

Martin Ødegård

I rekruttklassen har også Martin Ødegård levert fem prikkfrie stevner og totalt 1750 poeng. Med det leder han rekruttklassen foran Jonas Rinde og Tobias Lie fra Holum.

Plass Navn   Skytterlag Mandal Holum Greipstad Søgne Kristiansand Sum Innertiere
1 Ødegård, Martin A   Greipstad Skytterlag 350 350 350 350 350 1750 112
2 Rinde, Jonas   Holum Skytterlag 334 342 341 341 335 1693 44
3 Lie, Tobias   Holum Skytterlag 333 338 343 330 337 1681 31
4 Nordbø, Henning Stien   Kristiansand og Omegn Skytterlag 335 335 335 338 332 1675 31
5 Larsen, Arnt Ivar   Holum Skytterlag 337 337 329 331 338 1672 26
6 Skagestad Nilsen, Mathias   Holum Skytterlag 319 334 334 338 335 1660 28
7 Sletten, Marcus Schmidt   Holum Skytterlag 337 332 333 329 317 1648 27
8 Løyning, Kine Eide   Holum Skytterlag 330 330 325 333 324 1642 18
9 Warmbrodt Rygnestad, Arild Andre   Laudal Skytterlag 325 341 311 316 332 1625 26
10 Pedersen Skoie, Aksel   Holum Skytterlag 319 325 322 322 325 1613 14
11 Berge, Thomas   Laudal Skytterlag 317 326 319 323 321 1606 14
12 Løyning, Celine   Holum Skytterlag 321 323 322 305 319 1590 12