*** Sørlandskula 2023 er over og Du finner alle resultater fra enkeltstevner og sammenlagt i menyen ***
*** Sørlandskula 2023 er over og Du finner alle resultater fra enkeltstevner og sammenlagt i menyen ***
powered by bulletin

Jan Kåre og Caroline delte seieren i Kristiansand

Jan Kåre Moland fra Drangedal og Caroline Finnestad Lund fra Søgne delte seieren i Kristiansand med 348 poeng og 19 innertiere. På tredjeplass endte Mette Elisabeth Finnestad fra Søgne også med 348 poeng, men med 17 innertiere. Stevnet samlet 252 skyttere i Sukkevannshallen.

Se alle resultatene i listen under.

Sørlandskula Kristiansand, Kristiansand og Omegn Skytterlag, 30 – søndag 5. november 2023:

Mesterskap:

3-5+EJ: 1. Jan Kåre Moland, Drangedal (5) 348, 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne (5) 348, 3. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne (5) 348, 4. Geir Atle Metveit, Imenes (5) 347, 5. Julianne Skallerud Brekke, Råde (5) 347,

Klasse 2: 1. Terje Høyland, Lyngdal 343, 2. Ådne Jenssen, Mandal 342, 3. Tone Marita Ryen, Kristiansand og Omegn 340, 4. Lars Skår, Time 339, 5. Helge Voss, Stavanger 339,

V55: 1. Dag Lien, Løiten 349, 2. Knut Bråthen, Kongsberg 349, 3. Jo Ivar Løvseth, Løiten 348, 4. Stein Taanevig, Mandal 347, 5. Johan Sørli, Søgne 347,

V65: 1. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 350, 2. Terje Høyland, Time 348, 2. Finn Tore Homme, Iveland 348, 4. Thore Hynne, Kråkstad og Ski 348, 5. Øyvind Lilledrange, Flikka 347,

V73: 1. Svein Kå. Søyland, Gjesdal 349, 2. Harald Englund, Søgne 348, 3. Paul Mjaaland, Mykland 347, 4. Jostein Myklebust, Klepp 346, 5. Robert Larsen, Råde 346,

Åpen klasse: 1. Hedda E. Gjerstad, Kristiansand og Omegn 330,

Junior 16-17 år: 1. Nora Aadland Flatås, Stord 349, 2. Jan Elias Bjørnsen, Siljan 346, 3. Vilde Håland, Mandal 346, 4. Julie K. Tvinnereim, Kristiansand og Omegn 346, 5. Reidun Oline Foss Nilsen, Lyngdal 345,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Mathea Lovise Junge Hauger, Stord 349, 2. Elida Horvei, Time 348, 3. Erling Slettedal, Kristiansand og Omegn 347, 4. Line Sjøberg, Kristiansand og Omegn 347, 5. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 344,

Rekrutt 11-13 år: 1. Olai Håland, Mandal 348, 2. Alan Jin Rolfsrud, Sigdal 346, 3. Elise Evensen Austad, Drangedal 345, 4. Mille Langfjord, Mandal 330, 5. Christina Haga Øvrevik, Gann 330,

Kikkertklassen: 1. Krister Engvoll, Kristiansand og Omegn 344, 2. Ole K Netland, Lillesand 335,


Hovedskyting
:


Innendors
:

Klasse 5: 1. Jan Kåre Moland, Drangedal 249, 2. Caroline Finnestad Lund, Søgne 248, 3. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 248, 4. Tor Harald Lund, Søgne 247, 5. Geir Atle Metveit, Imenes 247, 5. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 247, 7. Kjell Strand Hovland, Klepp 247, 7. Julianne Skallerud Brekke, Råde 247, 9. Ola Petter Transet, Imenes 246, 10. May Elin Frøyland, Lyngdal 246, 11. Amalie Sagemoen, Ugland 246, 12. Lennarth Olsen, Kristiansand og Omegn 245, 13. Marius Rinde, Riflen/Skoger 245, 14. Tore Rødland, Klepp 245, 15. Brynjar Grønås Birkeland, Haugesund og Sveio 245, 16. Hannah Johansen, Time 245, 17. Aleksander Teisrud, Søgne 245, 17. Line Rødland, Klepp 245, 17. Tormod Måge, Gjesdal 245, 20. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 245, 21. Amalie Evensen, Os 245, 22. Peter Sørli, Søgne 244, 23. Helena Metveit, Imenes 244, 23. Gaute Grøterud, Sigdal 244, 25. Geir Lunde, Klepp 244, 26. May Britt Gjerstad, Imenes 244, 27. Marius Tronstad, Haugesund og Sveio 243, 28. Steinar Skoland, Lyngdal 243, 28. Øystein Matre, Ølen 243, 30. Einar Tunheim, Hå 243, 31. Kristoffer Soma, Stavanger 242, 32. Espen Stubstad, Mandal 242, 33. Wenche Belsvik, Egersund 242, 34. Kenneth Stubstad, Mandal 242, 35. Baste Sudmann, Time 242, 36. Einar Johansen, Time 242, 36. Trond Inge Rødland, Klepp 242, 38. Nora Robertsen, Stavanger 242, 39. Arild Einar Steinsnes, Haugesund og Sveio 241, 40. Lars Kristian Solheim, Vegårshei 241, 41. Ingrid Finnestad, Løiten 241, 42. Kjetil jr. Igland, Imenes 241, 43. Torgeir Pleym Iversen, Haugesund og Sveio 241, 44. Aleksander Taanevig, Mandal 241, 45. Helene Storenes, Imenes 241, 46. Kristian Storenes, Imenes 240, 47. Tore Indreiten, Stavanger 240, 48. Steinar Skorpa, Stavanger 240, 49. Håkon Rognstad, Time 239, 50. Kjell Egil Norum, Lindesnes 238, 51. Kirsten Sørli, Søgne 238, 52. Arne Birkeland, Haugesund og Sveio 237, 53. Marie Asbjørnsen, Stavanger 236, 54. Jon Fjellheim Valbø, Sannidal 236, 55. Jon Terje Hauger, Stord 235, 56. Andreas Finnestad Lund, Søgne 235, 57. Jarle Larsen, Klepp 234, 58. Gustav Rosland, Tørdal 234, 59. Tom Nyhaven, Søgne 233,

Klasse 4: 1. Tore Nedland, Haugesund og Sveio 245, 2. Bernt-Olav Tømmermo, Notodden 242, 3. Espen Kambo, Stavanger 242, 4. Silje Metveit, Imenes 241, 5. Arnt Ingve Svela, Klepp 240, 6. Kjetil Fjellheim, Sannidal 240, 7. Harald Haraldsen, Flikka 240, 8. Anita Bakkane, Stord 239, 9. Sander Tveitastøl, Haugesund og Sveio 238, 10. Tor Henning Post, Ugland 238, 11. Steinar Møll, Holum 237, 12. Bjarte Kvame Øvrevik, Gann 237, 13. Odin Svela, Klepp 236, 14. Bjarne Sigurd Ramsjø, Svinndal 236, 15. Sven Inge Ødegård, Time 234, 16. Hege Rødland, Klepp 234, 17. Morten Lunde, Klepp 232, 18. Steinar Norum, Lindesnes 232, 19. Signe J. D. Stangborli, Klepp 232, 20. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn 231, 21. Maria Krohn, Klepp 230, 22. Øyvind Guggedal, Klepp 225,

Klasse 3: 1. Odd Frank Olsen, Kristiansand og Omegn 240, 2. Roy Wollvik, Stavanger 239, 3. Jan Åge Gjerstad, Stange og Romedal 236, 4. Olav Måge, Gjesdal 235, 5. Ulf Larsen, Stavanger 232, 6. Vidar Kvalevåg, Haugesund og Sveio 224, 7. Mariann Austvoll, Klepp 214,

Klasse 2: 1. Ådne Jenssen, Mandal 245, 2. Kjell Stangborli, Klepp 244, 3. Lars Skår, Time 243, 4. Terje Høyland, Lyngdal 243, 5. Tone Marita Ryen, Kristiansand og Omegn 242, 6. Kari Jørgensen, Dølemo 242, 7. Helge Voss, Stavanger 240, 8. Turid Aina Andersen, Kristiansand og Omegn 239, 9. Rita Guggedal, Klepp 239, 10. Fredrik Stubstad, Mandal 238, 11. Kåre Bjørn Morka, Ugland 237, 12. Arne Skuland, Kristiansand og Omegn 237, 13. Tor Vetle Hanserud, Søgne 237, 14. Oddbjørn Auglend, Time 236, 15. Bård Skeie, Notodden 234, 16. Inge Storenes, Imenes 227,

Klasse 1: 1. Are Sundstøyl Tveit, Dølemo 232,

V55: 1. Knut Bråthen, Kongsberg 249, 2. Dag Lien, Løiten 249, 3. Jo Ivar Løvseth, Løiten 249, 4. Johan Sørli, Søgne 248, 4. Stein Taanevig, Mandal 248, 6. Anders Edvin Gusdal, Imenes 247, 7. Håvard Forsdal, Rise og Løddesøl 247, 8. Kåre Storenes, Imenes 246, 9. Johnny Helgesen, Sarpsborg 246, 10. Bjørn Mølland, Greipstad 245, 11. Jarl Stølen, Farsund 245, 12. Thomas Mong, Egersund 245, 12. Torbjørn Dragland, Lyngdal 245, 14. Egil Andre Finnestad, Skjeberg 245, 14. Roar Torkildsen, Farsund 245, 16. Johan Arthur Nygård, Søgne 245, 17. Thor Vigre, Imenes 245, 18. Bernt Einar Moland, Drangedal 245, 19. Astrid Hagelund, Klepp 243, 20. Liv Kirsti Gabrielsen, Kristiansand og Omegn 243, 21. Camilla S. Rødland, Klepp 242, 22. Bjørn Bjellerås, Dølemo 242, 23. Egil Time, Time 242, 24. Geir Lindheim, Drangedal 241, 25. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 240, 26. Sissel Taanevig, Mandal 239, 27. Ståle Kloster, Klepp 236,

V65: 1. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 250, 2. Øyvind Lilledrange, Flikka 249, 3. Terje Høyland, Time 248, 3. Finn Tore Homme, Iveland 248, 5. Thore Hynne, Kråkstad og Ski 248, 6. May Lise Aas, Bolkesjø 247, 6. Lars Esse, Bamble 247, 8. Magne Lorentzen, Søgne 246, 9. Arvid Tveito, Lunde 246, 10. Svein Brødsjø, Drangedal 246, 11. Svein M Hellevik, Egersund 245, 12. Torbjørn Nervik, Haugesund og Sveio 244, 13. Jon Olav Jåtun, Søgne 242, 14. Steinar Hovland, Lunde 240,

V73: 1. Harald Englund, Søgne 249, 2. Svein Kå. Søyland, Gjesdal 249, 3. Jostein Myklebust, Klepp 248, 4. Paul Mjaaland, Mykland 247, 5. Harald Jensen, Lyngdal 247, 5. Robert Larsen, Råde 247, 7. Per Gjesdal, Gjesdal 246, 8. Johan Holen, Hå 246, 9. Halvar Austvoll, Klepp 246, 10. Paul Vaule, Hå 245, 11. Jarle Idland, Gjesdal 245, 12. Thor Høgsveen, Porsgrunds 244, 13. Olav Anders Olstad, Dølemo 239, 14. Tore Kristian Lunden, Vennesla 239, 15. Karsten Valand, Grindølen 237, 16. Oddbjørn Larsen, Torridal 237, 17. Einar Aniksdal, Hå 234, 18. Arne Palerud, Drangedal 234,

Åpen klasse: 1. Hedda E. Gjerstad, Kristiansand og Omegn 233,

Eldre Junior 18-19 år: 1. Camilla Sirekrok, Gjesdal 242, 2. Mina Wårøy Møll, Holum 241, 3. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp 240, 3. Emma Helene Heiaas, Kråkstad og Ski 240, 5. Bettina Auglend, Time 240, 6. Mats Langfjord, Mandal 239, 7. Daniel Olsen, Søgne 234, 8. Julie Tørnes Kleiv, Tørdal 232, 9. Gard Ødegård, Time 229, 10. Hedda Lohne Tveit, Tørdal 229, 11. Viktoria Haga Øvrevik, Gann 226,

Junior 16-17 år: 1. Nora Aadland Flatås, Stord 249, 2. Julie K. Tvinnereim, Kristiansand og Omegn 248, 3. Vilde Håland, Mandal 248, 4. Reidun Oline Foss Nilsen, Lyngdal 247, 5. Jan Elias Bjørnsen, Siljan 246, 6. Johnny Mollestad, Birkenes 246, 7. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 245, 8. Jonas Norum, Lindesnes 245, 9. Tor Ivan Torsvik, Kristiansand og Omegn 244, 10. Geir Arne Bjørnsen, Siljan 244, 11. Olina H. Birkeland, Stavanger 244, 12. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn 243, 13. Knut Fredrik G Homme, Kristiansand og Omegn 243, 13. Simon Sirekrok, Gjesdal 243, 15. Maja Austvoll Gramstad, Klepp 241, 16. Emil Stiland Wårøy, Lindesnes 240, 17. Nora Fjellanger, Time 239, 18. Kristian Sagemoen, Ugland 239, 19. Aksel Pedersen Skoie, Holum 237, 20. Ulrik Myhren Stephensen, Ugland 237, 21. Jon Mathias Tørnes Kleiv, Tørdal 237, 22. Even Åsen Engen, Kristiansand og Omegn 237, 22. Einy Almås, Stord 237, 24. Vilde Dalva Revheim, Stavanger 237, 25. Olav Anker Tørnes Kleiv, Tørdal 235, 26. Johan Tofte, Søgne 230, 27. Vetle Lorang Andersen, Søgne 227,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Mathea Lovise Junge Hauger, Stord 250, 2. Erling Slettedal, Kristiansand og Omegn 248, 3. Elida Horvei, Time 248, 4. Line Sjøberg, Kristiansand og Omegn 247, 5. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 246, 6. Olav Ree Sivertsen, Gjesdal 245, 7. Torbjørn Tørnes Naas, Drangedal 244, 7. Sara Josefine Dypedal, Kristiansand og Omegn 244, 9. Sara Gauksrud, Sauland 243, 10. Samuel E. Rege, Klepp 242, 11. Vilma Gyland, Kristiansand og Omegn 242, 12. Malli Fjellanger, Time 242, 13. Klara Elisabeth K. Tvinnereim, Kristiansand og Omegn 241, 14. Ernst Aleksander Andersen, Holum 241, 15. Marie Førsund Kile, Mykland 240, 16. Ivar Jetmundsen Worren, Gjesdal 239, 17. Mathias Birkeland Lunden, Birkenes 238, 18. Ola Tvedt Iversen, Stavanger 237, 19. Johannes Netland, Kristiansand og Omegn 237, 20. Ruben Svela, Klepp 231, 21. Matheo Husa-Brekke, Holum 229, 22. Mikkel Bjørnestad Stene, Lillesand 210,

Rekrutt 11-13 år: 1. Olai Håland, Mandal 250, 2. Alan Jin Rolfsrud, Sigdal 247, 3. Elise Evensen Austad, Drangedal 246, 4. Lukas Utne Nesse, Stord 239, 5. Christina Haga Øvrevik, Gann 237, 6. Elina Møll, Holum 236, 7. Mille Langfjord, Mandal 235, 8. Markus H Solberg, Gjesdal 233, 9. Thea Askland Terjese, Dølemo 230, 10. Andreas Norum, Lindesnes 229, 11. Kristoffer Oftenes-Andersen, Lindesnes 228, 12. Nikolai Pedersen, Søgne 216, 13. Leander Ødegård, Lindesnes 203,

Nybegynner ung: Adrian Aabel, Birkenes 237, Hermann Bjørnestad Stene, Lillesand 244, Pia Fjellanger, Time 224, Mathias S. Havn, Gjesdal 228, Vilde Horvei, Time 248, Lukas Kristensen, Kristiansand og Omegn 214, Gardian Pedersen, Søgne 239, Noah Ødegård, Lindesnes 222,

Kikkertklassen: 1. Krister Engvoll, Kristiansand og Omegn 246, 2. Ole K Netland, Lillesand 241,

Nybegynner voksen: 1. Roar Engen, Kristiansand og Omegn 242, 2. Bjørn Sigurd Haga, Iveland 242, 3. Lars Marius Felle, Dølemo 241, 4. Torill Klogh, Drangedal 240,

Besøkende:222