*** Sørlandskula 2023 er over og Du finner alle resultater fra enkeltstevner og sammenlagt i menyen ***
*** Sørlandskula 2023 er over og Du finner alle resultater fra enkeltstevner og sammenlagt i menyen ***
powered by bulletin

Einar Johansen vant Sørlandskula i Hellemyrhallen

Sørlandskula i Hellemyrhallen samlet 239 deltagere og Einar Johansen fra Time stakk av med seieren etter å ha levert kanonsterke 349 poeng. På plassen bak finner vi Jan Kåre Moland fra Drangedal som var poenget bak, det samme var også tredjemann Daniel Sørli fra Sunndal.

Se alle klassevinnere i resultatlisten under.

Lapua Sørlandskula Kristiansand, Kristiansand og Omegn Skytterlag, 2 – søndag 6. november 2022:

Mesterskap:

3-5+EJ: 1. Einar Johansen, Time (5) 349, 2. Jan Kåre Moland, Drangedal (5) 348, 3. Daniel Sørli, Sunndal (5) 348, 4. Geir Atle Metveit, Imenes (5) 347, 5. Caroline Finnestad Lund, Søgne (Eldre Junior 18-19 år) 347,

Klasse 2: 1. Ådne Jenssen, Mandal 342, 2. Ove Skretting, Hå 339, 3. Mariann Austvoll, Klepp 338, 4. Kjell Stangborli, Klepp 336, 5. Audun Rossevatn, Øvre Eiken 334,

Klasse 1: 1. Espen Langfjord, Mandal 343, 2. Erlend Bøgwald Austerheim, Stavanger 331, 3. Are Sundstøyl Tveit, Vegårshei 235,

V55: 1. Henry Øye, Hardanger 349, 2. Per Kristian Aas, Lunde 348, 3. Anders Edvin Gusdal, Imenes 346, 4. Ole Håkon Eidså, Greipstad 346, 5. Camilla S. Rødland, Klepp 346,

V65: 1. Svein M Hellevik, Egersund 350, 2. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 349, 3. Asbjørn Mathisen, Jondalen 347, 4. Arvid Tveito, Lunde 347, 5. Finn Tore Homme, Iveland 346,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Arne Mathisen, Jondalen 349, 3. Harald Englund, Søgne 348, 4. Svein Kå. Søyland, Gjesdal 347, 4. Paul Mjaaland, Mykland 347,

Junior 16-17 år: 1. Nora Aadland Flatås, Stord 347, 2. Nikolai Rinde, Farsund 346, 3. Camilla Sirekrok, Gjesdal 346, 4. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn 342, 5. Thor Einar Knudsen, Kristiansand og Omegn 341,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Asbjørn Ågedal, Evje og Hornnes 348, 2. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 346, 3. Tor Ivan Torsvik, Kristiansand og Omegn 346, 4. Simon Sirekrok, Gjesdal 345, 5. Caroline Haga Øvrevik, Gann 345,

Rekrutt 11-13 år: 1. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 348, 2. Eivind M Nese, Klepp 343, 3. Klara Elisabeth K. Tvinnereim, Kristiansand og Omegn 333, 4. Olav Ree Sivertsen, Gjesdal 333, 5. Christina Haga Øvrevik, Gann 326,

Nybegynner ung: Mikkel Tømmerstø Wangensteen, Kristiansand og Omegn 201, Allis Marie Ågedal, Evje og Hornnes 223, Aksel Andre Sundsvall, Gjesdal 196, Markus H Solberg, Gjesdal 214, Nikolai Pedersen, Søgne 218, Magnus Johan Stålsett Nygaard, Lillesand 212, Hermann Bjørnestad Stene, Lillesand 218, Mikkel Bjørnestad Stene, Lillesand 208, Gardian Pedersen, Søgne 188, Mille Langfjord, Mandal 244, Thea Johansson, Kristiansand og Omegn 237, Emil Johannes Finkenhagen Langås, Øvre Eiken 220, Helene Aleksandra Nese, Klepp 235, Matheo Husa-Brekke, Holum 225, Johanna Slettedal, Kristiansand og Omegn 234,

Kikkertklassen: 1. Ole K Netland, Lillesand 245,

Nybegynner voksen: 1. Ingeborg Hellum Nese, Klepp 245, 2. Roar Engen, Kristiansand og Omegn 238, 3. Vibeke Finkenhagen Langås, Øvre Eiken 236, 4. Ramona Melkevik, Klepp 229,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Daniel Sørli, Sunndal 250, 2. Einar Johansen, Time 249, 3. Jan Kåre Moland, Drangedal 248, 4. Geir Atle Metveit, Imenes 247, 5. Aleksander Teisrud, Søgne 246, 6. Steinar Skoland, Lyngdal 246, 7. Chris-Andrè B. Fauske, Hardanger 246, 8. May Elin Frøyland, Lyngdal 246, 9. Runar Tveito, Lunde 246, 10. Kristoffer Soma, Stavanger 245, 11. Jørand Aas, Lunde 245, 12. Hannah Johansen, Time 245, 13. Peter Sørli, Søgne 245, 14. Tore Rødland, Klepp 244, 15. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 244, 16. Marte Bjerkaas Nisja, Sunndal 244, 16. Reidar Ågedal, Grindølen 244, 18. Marie Asbjørnsen, Stavanger 244, 19. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 244, 20. Tor Harald Lund, Søgne 243, 21. Line Rødland, Klepp 243, 22. Ingrid Finnestad, Skjeberg 243, 22. Lars David jr Øvrum, Nannestad 243, 24. Trond Inge Rødland, Klepp 243, 25. Lars Kristian Solheim, Vegårshei 243, 26. Kjell Egil Norum, Lindesnes 243, 27. Kristian Storenes, Imenes 242, 28. Terje Nisja, Sunndal 242, 29. Joakim Øye, Hardanger 242, 30. Øystein Matre, Haugesund og Sveio 242, 31. Karen Sodeland Øksendal, Holum 242, 32. Kenneth Stubstad, Mandal 241, 33. Steinar Skorpa, Stavanger 241, 34. Tormod Måge, Gjesdal 241, 35. Arild Valand, Mandal 241, 36. Jon Fjellheim Valbø, Sannidal 240, 37. Andreas Finnestad Lund, Søgne 240, 38. Kai Egil Berntsen, Froland 239, 39. Nora Midtgard, Jondalen 239, 40. Mathias Oftedal, Hå 239, 41. Einar Tunheim, Hå 238, 42. Håkon Rognstad, Time 238, 43. Baste Sudmann, Time 238, 44. Kjetil jr. Igland, Imenes 238, 45. Janne Kornbrekke, Kristiansand og Omegn 237, 46. Sven Inge Ødegård, Time 234, 47. Jarle Larsen, Klepp 234,

Klasse 4: 1. Kenneth Rakkestad, Vennesla 242, 2. Nora Robertsen, Stavanger 240, 3. Marianne Rossevatn, Øvre Eiken 239, 4. Ola Petter Transet, Imenes 239, 5. Siv Tone Rossevatn Forgard, Øvre Eiken 239, 6. Jarle Tvinnereim, Kristiansand og Omegn 238, 7. Silje Metveit, Imenes 238, 8. Kjetil Fjellheim, Sannidal 238, 9. Geir Lunde, Klepp 237, 10. Preben Øidne, Grindølen 237, 11. Helena Metveit, Imenes 236, 12. Kirsten Sørli, Søgne 235, 13. Kristian Fjellheim Bakke, Sannidal 235, 14. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 235, 15. Bjarte Kvame Øvrevik, Gann 235, 16. Tom Nyhaven, Søgne 235, 17. Steinar Norum, Lindesnes 235, 18. Bjarne Sigurd Ramsjø, Svinndal 234, 19. Hege Rødland, Klepp 233, 20. Marianne Borgen, Holla 233, 21. Jakob Dalene, Kristiansand og Omegn 233, 22. Bjørn Mølland, Greipstad 233, 23. Morten Lunde, Klepp 232, 24. Arnt Ingve Svela, Klepp 231, 25. Roy Wollvik, Stavanger 230, 26. Øyvind Guggedal, Klepp 227, 27. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn 223,

Klasse 3: 1. Signe J. D. Stangborli, Klepp 238, 2. Morten Svenning, Stavanger 224, 3. Ingvald Førde Ekra, Imenes 219, 4. Inger Marie Bringsdal, Holum 219,

Klasse 2: 1. Ådne Jenssen, Mandal 245, 2. Ove Skretting, Hå 241, 3. Mariann Austvoll, Klepp 241, 4. Kari Jørgensen, Imenes 241, 5. Audun Rossevatn, Øvre Eiken 240, 6. Kjell Stangborli, Klepp 239, 7. Turid Aina Andersen, Kristiansand og Omegn 238, 8. Inge Storenes, Imenes 237, 9. Rita Guggedal, Klepp 234, 10. Arne Skuland, Kristiansand og Omegn 234, 11. Odd Aril Midtgard, Jondalen 227,

Klasse 1: 1. Espen Langfjord, Mandal 244, 2. Erlend Bøgwald Austerheim, Stavanger 241, 3. Are Sundstøyl Tveit, Vegårshei 235,

V55: 1. Henry Øye, Hardanger 249, 2. Per Kristian Aas, Lunde 248, 3. Bjørn Bjellerås, Imenes 247, 4. Johan Sørli, Søgne 247, 5. Anders Edvin Gusdal, Imenes 246, 6. Håvard Forsdal, Rise og Løddesøl 246, 7. Roar Torkildsen, Farsund 246, 8. Ole Håkon Eidså, Greipstad 246, 9. Anders Metveit, Imenes 246, 9. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 246, 11. Camilla S. Rødland, Klepp 246, 12. Jarl Stølen, Farsund 246, 13. Sissel Taanevig, Mandal 245, 13. Stein Taanevig, Mandal 245, 15. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 245, 16. Egil Andre Finnestad, Skjeberg 244, 17. Bernt Einar Moland, Drangedal 244, 18. Kåre Storenes, Imenes 244, 19. Egil Time, Time 244, 20. Krister Engvoll, Kristiansand og Omegn 243, 21. Ståle Kloster, Klepp 242, 22. Tor Bjørnødegård, Etnedal 242, 23. Liv Kirsti Gabrielsen, Kristiansand og Omegn 242, 24. Astrid Hagelund, Klepp 242, 25. Svein Jåtun, Greipstad 240, 26. May Lise Aas, Bolkesjø 238, 27. Jon Olav Jåtun, Søgne 238, 28. Magne Lorentzen, Søgne 237, 29. Tor Fasseland, Mandal 237,

V65: 1. Svein M Hellevik, Egersund 250, 2. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 249, 3. Finn Tore Homme, Iveland 249, 4. Asbjørn Mathisen, Jondalen 248, 5. Arvid Tveito, Lunde 247, 6. Øyvind Lilledrange, Flikka 246, 7. Thore Hynne, Kråkstad og Ski 245,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Arne Mathisen, Jondalen 250, 3. Paul Mjaaland, Mykland 249, 4. Harald Englund, Søgne 248, 5. Terje G. Pleym Iversen, Haugesund og Sveio 248, 6. Paul Vaule, Hå 247, 7. Per Gjesdal, Gjesdal 247, 8. Jarle Idland, Gjesdal 247, 8. Oddbjørn Larsen, Torridal 247, 10. Knut Skjelbreid, Hålandsdal/Eikelandsfjorden 247, 11. Svein Kå. Søyland, Gjesdal 247, 12. Johan Holen, Hå 245, 13. Harald Jensen, Lyngdal 245, 14. Karsten Valand, Grindølen 245, 15. Einar Aniksdal, Hå 244, 16. Thor Høgsveen, Porsgrunds 243, 17. Halvar Austvoll, Klepp 243, 18. Åsmund Idland, Gjesdal 242, 19. Sverre Vidringstad, Kristiansand og Omegn 242, 20. Torbjørn Aakre, Egersund 241, 21. Tore Kristian Lunden, Vennesla 240, 22. Arne Palerud, Drangedal 239, 23. Dagfinn Olsen, Froland 237,

Eldre Junior 18-19 år: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne 248, 2. Amalie Sagemoen, Ugland 245, 3. Tuva Eskeland, Stord 242, 4. Marius Tronstad, Haugesund og Sveio 241, 5. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp 240, 6. Odin Svela, Klepp 240, 7. Mina Wårøy Møll, Holum 239, 8. Emma Helene Heiaas, Kråkstad og Ski 235, 9. Lauritz Østhus Bjelland, Stord 235, 10. Elias Furunes, Drangedal 234, 11. Elise H. Birkeland, Stavanger 233, 12. Mats Langfjord, Mandal 231, 13. Julie Tørnes Kleiv, Tørdal 230, 14. Tor Edvard Bringsdal, Holum 224, 15. Eivor Hognestad Egeland, Time 222,

Junior 16-17 år: 1. Camilla Sirekrok, Gjesdal 247, 2. Nora Aadland Flatås, Stord 247, 3. Nikolai Rinde, Farsund 246, 4. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn 242, 5. Amalie Rø, Greipstad 242, 6. Thor Einar Knudsen, Kristiansand og Omegn 242, 7. Olina H. Birkeland, Stavanger 242, 8. Viktoria Haga Øvrevik, Gann 241, 9. Julie K. Tvinnereim, Kristiansand og Omegn 241, 10. Daniel Olsen, Søgne 241, 11. Nora Fjellanger, Time 241, 12. Gard Ødegård, Time 240, 13. Kristian Netland, Kristiansand og Omegn 240, 14. Johnny Mollestad, Birkenes 239, 15. Olav Anker Tørnes Kleiv, Tørdal 239, 16. Arnt Ivar Larsen, Holum 239, 17. Benjamin Otto Søndervik, Klepp 234, 18. Jon Mathias Tørnes Kleiv, Tørdal 231, 19. Anne Marie Knibe, Søgne 228, 20. Kristian Sagemoen, Ugland 226, 21. Lea Frøysaa Eriksen, Greipstad 223,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Asbjørn Ågedal, Evje og Hornnes 248, 2. Tor Ivan Torsvik, Kristiansand og Omegn 248, 3. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 247, 4. Caroline Haga Øvrevik, Gann 247, 5. Erling Slettedal, Kristiansand og Omegn 247, 6. Simon Sirekrok, Gjesdal 246, 7. Torbjørn Tørnes Naas, Drangedal 246, 8. Line Sjøberg, Kristiansand og Omegn 246, 9. Herborg Hognestad Egeland, Time 245, 10. Aksel Pedersen Skoie, Holum 245, 11. Ulrik Myhren Stephensen, Ugland 243, 12. Andrine Gudbrandsen Lie, Holum 243, 13. Sara Josefine Dypedal, Kristiansand og Omegn 243, 14. Vetle Lorang Andersen, Søgne 242, 15. Stian Voje, Drangedal 242, 16. Markus E. Lie, Holum 242, 17. Mathias Skagestad Nilsen, Holum 239, 18. Even Åsen Engen, Kristiansand og Omegn 236, 19. Elida Horvei, Time 236, 20. Bjarne Melkevik, Klepp 235, 21. Johan Tofte, Søgne 230, 22. Per Tønnes Try, Søgne 227, 23. Andre Fjermestad, Gjesdal 219, 24. Johannes Netland, Kristiansand og Omegn 218, 25. Magnus S. Havn, Gjesdal 208,

Rekrutt 11-13 år: 1. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 249, 2. Eivind M Nese, Klepp 246, 3. Olav Ree Sivertsen, Gjesdal 237, 4. Klara Elisabeth K. Tvinnereim, Kristiansand og Omegn 236, 5. Christina Haga Øvrevik, Gann 236, 6. Elina Møll, Holum 227, 7. Kasper G. Lie, Holum 219,

Nybegynner ung: Mille Langfjord, Mandal 244, Thea Johansson, Kristiansand og Omegn 237, Helene Aleksandra Nese, Klepp 235, Johanna Slettedal, Kristiansand og Omegn 234, Matheo Husa-Brekke, Holum 225, Allis Marie Ågedal, Evje og Hornnes 223, Emil Johannes Finkenhagen Langås, Øvre Eiken 220, Nikolai Pedersen, Søgne 218, Hermann Bjørnestad Stene, Lillesand 218, Markus H Solberg, Gjesdal 214, Magnus Johan Stålsett Nygaard, Lillesand 212, Mikkel Bjørnestad Stene, Lillesand 208, Mikkel Tømmerstø Wangensteen, Kristiansand og Omegn 201, Aksel Andre Sundsvall, Gjesdal 196, Gardian Pedersen, Søgne 188,

Kikkertklassen: 1. Ole K Netland, Lillesand 245,

Nybegynner voksen: 1. Ingeborg Hellum Nese, Klepp 245, 2. Roar Engen, Kristiansand og Omegn 238, 3. Vibeke Finkenhagen Langås, Øvre Eiken 236, 4. Ramona Melkevik, Klepp 229,

Besøkende:197