*** Sørlandskula 2023 er over og Du finner alle resultater fra enkeltstevner og sammenlagt i menyen ***
*** Sørlandskula 2023 er over og Du finner alle resultater fra enkeltstevner og sammenlagt i menyen ***
powered by bulletin

Peter Sørli vant Sørlandskula i Nodelandshallen

Sørlandskula i Nodelandshallen samlet 236 deltagere og Peter Sørli fra Søgne stakk av med seieren etter å ha levert kanonsterke 349 poeng. På plassen bak finner vi Jan Kåre Moland fra Drangedal som var 2 poeng bak. På delt tredjeplass finner vi Mette Elisabeth Finnestad fra Søgne og Steinar Skoland fra Lyngdal -begge med 347 poeng.

Se alle klassevinnere i resultatlisten under.

Lapua Sørlandskula Greipstad, Greipstad Skytterlag, 1 – søndag 6. november 2022:

Mesterskap:

3-5+EJ: 1. Peter Sørli, Søgne (5) 350, 2. Jan Kåre Moland, Drangedal (5) 348, 3. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne (5) 347, 3. Steinar Skoland, Lyngdal (5) 347, 5. Arnfinn Bakkevoll, Søgne (5) 347,

Klasse 2: 1. Ådne Jenssen, Mandal 341, 2. Mariann Austvoll, Klepp 340, 3. Kjell Stangborli, Klepp 336, 4. Kari Jørgensen, Imenes 336, 5. Arne Skuland, Kristiansand og Omegn 336,

Klasse 1: 1. Erlend Bøgwald Austerheim, Stavanger 333, 2. Are Sundstøyl Tveit, Vegårshei 228,

V55: 1. Knut Bråthen, Kongsberg 349, 2. Per Kristian Aas, Lunde 348, 3. Håvard Forsdal, Rise og Løddesøl 348, 4. Anders Metveit, Imenes 348, 4. Stein Taanevig, Mandal 348,

V65: 1. Asbjørn Mathisen, Jondalen 348, 2. Øyvind Lilledrange, Flikka 348, 3. Finn Tore Homme, Iveland 347, 4. Arvid Tveito, Lunde 347, 5. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 346,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Harald Englund, Søgne 349, 3. Arne Mathisen, Jondalen 349, 4. Knut Skjelbreid, Hålandsdal/Eikelandsfjorden 349, 5. Terje G. Pleym Iversen, Haugesund og Sveio 348,

Junior 16-17 år: 1. Nikolai Rinde, Farsund 344, 2. Thor Einar Knudsen, Kristiansand og Omegn 344, 3. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn 342, 4. Viktoria Haga Øvrevik, Gann 341, 5. Gard Ødegård, Time 341,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 349, 2. Caroline Haga Øvrevik, Gann 345, 3. Torbjørn Tørnes Naas, Drangedal 344, 4. Markus E. Lie, Holum 344, 5. Vetle Lorang Andersen, Søgne 344,

Rekrutt 11-13 år: 1. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 345, 2. Eivind M Nese, Klepp 340, 3. Christina Haga Øvrevik, Gann 336, 4. Olav Ree Sivertsen, Gjesdal 328, 5. Elina Møll, Holum 321,

Nybegynner ung: Simon Selvåg, Greipstad 220, Jonathan Røinås Haugen, Greipstad 219, Aksel Andre Sundsvall, Gjesdal 234, Markus H Solberg, Gjesdal 220, Nikolai Pedersen, Søgne 204, Gardian Pedersen, Søgne 192, Mille Langfjord, Mandal 243, Thea Johansson, Kristiansand og Omegn 241, Emil Johannes Finkenhagen Langås, Øvre Eiken 216, Helene Aleksandra Nese, Klepp 235, Matheo Husa-Brekke, Holum 206, Johanna Slettedal, Kristiansand og Omegn 236, Alexander Andre Knutsen, Greipstad 226, Sindre Sjøvold Jæger, Greipstad 209,

Kikkertklassen: 1. Ole K Netland, Lillesand 244,

Nybegynner voksen: 1. Ingeborg Hellum Nese, Klepp 243, 2. Vibeke Finkenhagen Langås, Øvre Eiken 242, 3. Ramona Melkevik, Klepp 235,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Peter Sørli, Søgne 250, 2. Jan Kåre Moland, Drangedal 248, 3. Line Rødland, Klepp 248, 4. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 248, 5. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 247, 6. Steinar Skoland, Lyngdal 247, 7. Geir Atle Metveit, Imenes 247, 8. Daniel Sørli, Sunndal 246, 9. Tor Harald Lund, Søgne 246, 9. Jørand Aas, Lunde 246, 11. Einar Johansen, Time 246, 11. Lars David jr Øvrum, Nannestad 246, 13. Marte Bjerkaas Nisja, Sunndal 246, 14. Hannah Johansen, Time 245, 15. Kenneth Stubstad, Mandal 245, 15. Runar Tveito, Lunde 245, 17. Ingrid Finnestad, Skjeberg 244, 18. Einar Tunheim, Hå 244, 19. May Elin Frøyland, Lyngdal 243, 20. Tore Rødland, Klepp 243, 21. Kai Egil Berntsen, Froland 243, 22. Trond Inge Rødland, Klepp 243, 23. Aleksander Teisrud, Søgne 243, 23. Aleksander Taanevig, Mandal 243, 25. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland 243, 26. Lars Kristian Solheim, Vegårshei 243, 27. Kjetil jr. Igland, Imenes 242, 27. Kristoffer Soma, Stavanger 242, 29. Chris-Andrè B. Fauske, Hardanger 242, 30. Joakim Øye, Hardanger 242, 31. Tormod Måge, Gjesdal 242, 32. Jarle Larsen, Klepp 242, 33. Helene Storenes, Imenes 242, 34. Terje Nisja, Sunndal 241, 35. Andreas Finnestad Lund, Søgne 240, 36. Håkon Rognstad, Time 240, 37. Kristian Storenes, Imenes 240, 38. Baste Sudmann, Time 240, 39. Jon Fjellheim Valbø, Sannidal 240, 40. Nora Midtgard, Jondalen 240, 41. Reidar Ågedal, Grindølen 239, 42. Karen Sodeland Øksendal, Holum 239, 43. Espen Stubstad, Mandal 239, 44. Marie Asbjørnsen, Stavanger 239, 45. Steinar Skorpa, Stavanger 239, 46. Mathias Oftedal, Hå 238, 47. Øystein Matre, Haugesund og Sveio 238, 48. Arild Valand, Mandal 233, 49. Sven Inge Ødegård, Time 233,

Klasse 4: 1. Ola Petter Transet, Imenes 245, 2. Preben Øidne, Grindølen 242, 3. Siv Tone Rossevatn Forgard, Øvre Eiken 241, 4. Tom Nyhaven, Søgne 240, 5. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 239, 6. Kenneth Rakkestad, Vennesla 239, 7. Kjetil Fjellheim, Sannidal 239, 8. Hege Rødland, Klepp 237, 9. Nora Robertsen, Stavanger 237, 10. Kristian Fjellheim Bakke, Sannidal 236, 11. Helena Metveit, Imenes 235, 12. Marianne Borgen, Holla 234, 13. Silje Metveit, Imenes 233, 14. Bjørn Mølland, Greipstad 232, 15. Arnt Ingve Svela, Klepp 232, 16. Geir Lunde, Klepp 232, 17. Morten Lunde, Klepp 231, 18. Marianne Rossevatn, Øvre Eiken 229, 19. Kirsten Sørli, Søgne 228, 20. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn 228, 21. Roy Wollvik, Stavanger 228, 22. Bjarte Kvame Øvrevik, Gann 227, 23. Øyvind Guggedal, Klepp 221, 24. Bjarne Sigurd Ramsjø, Svinndal 221,

Klasse 3: 1. Signe J. D. Stangborli, Klepp 235, 2. Morten Svenning, Stavanger 234, 3. Inger Marie Bringsdal, Holum 225, 4. Ingvald Førde Ekra, Imenes 225, 5. Torbjørn Sirekrok, Gjesdal 206,

Klasse 2: 1. Kari Jørgensen, Imenes 245, 2. Ådne Jenssen, Mandal 243, 3. Mariann Austvoll, Klepp 241, 3. Turid Aina Andersen, Kristiansand og Omegn 241, 5. Kjell Stangborli, Klepp 239, 6. Arne Skuland, Kristiansand og Omegn 239, 7. Fredrik Stubstad, Mandal 237, 8. Jannike Eidså, Greipstad 234, 9. Ove Skretting, Hå 234, 10. Inge Storenes, Imenes 233, 11. Rita Guggedal, Klepp 231, 12. Audun Rossevatn, Øvre Eiken 231, 13. Odd Aril Midtgard, Jondalen 228,

Klasse 1: 1. Erlend Bøgwald Austerheim, Stavanger 238, 2. Are Sundstøyl Tveit, Vegårshei 228,

V55: 1. Knut Bråthen, Kongsberg 250, 2. Jarl Stølen, Farsund 249, 3. Anders Metveit, Imenes 249, 4. Tor Bjørnødegård, Etnedal 249, 5. Per Kristian Aas, Lunde 248, 6. Egil Andre Finnestad, Skjeberg 248, 6. Håvard Forsdal, Rise og Løddesøl 248, 8. Henry Øye, Hardanger 248, 8. Stein Taanevig, Mandal 248, 10. Anders Edvin Gusdal, Imenes 247, 11. Krister Engvoll, Kristiansand og Omegn 246, 12. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 246, 13. Kåre Storenes, Imenes 245, 13. Roar Torkildsen, Farsund 245, 15. Ståle Kloster, Klepp 245, 16. Sissel Taanevig, Mandal 245, 17. Bernt Einar Moland, Drangedal 245, 18. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 244, 19. Astrid Hagelund, Klepp 244, 20. Tor Fasseland, Mandal 244, 21. Camilla S. Rødland, Klepp 243, 22. Bjørn Bjellerås, Imenes 243, 23. Ole Håkon Eidså, Greipstad 243, 24. Svein Jåtun, Greipstad 243, 25. Magne Lorentzen, Søgne 243, 26. Egil Time, Time 242, 27. May Lise Aas, Bolkesjø 242, 28. Liv Kirsti Gabrielsen, Kristiansand og Omegn 241, 29. Johan Sørli, Søgne 240, 30. Jon Olav Jåtun, Søgne 240,

V65: 1. Finn Tore Homme, Iveland 250, 2. Øyvind Lilledrange, Flikka 249, 3. Arvid Tveito, Lunde 249, 4. Asbjørn Mathisen, Jondalen 248, 5. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 248, 6. Thore Hynne, Kråkstad og Ski 244, 7. Svein M Hellevik, Egersund 242,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Arne Mathisen, Jondalen 250, 3. Harald Englund, Søgne 249, 3. Terje G. Pleym Iversen, Haugesund og Sveio 249, 5. Per Gjesdal, Gjesdal 249, 6. Knut Skjelbreid, Hålandsdal/Eikelandsfjorden 249, 7. Jarle Idland, Gjesdal 248, 8. Karsten Valand, Grindølen 247, 9. Johan Holen, Hå 247, 10. Svein Kå. Søyland, Gjesdal 247, 11. Thor Høgsveen, Porsgrunds 246, 11. Paul Vaule, Hå 246, 13. Halvar Austvoll, Klepp 245, 14. Einar Aniksdal, Hå 243, 15. Åsmund Idland, Gjesdal 243, 16. Harald Jensen, Lyngdal 242, 17. Tore Kristian Lunden, Vennesla 242, 18. Oddbjørn Larsen, Torridal 241, 19. Arne Palerud, Drangedal 239, 20. Sverre Vidringstad, Kristiansand og Omegn 239, 21. Ingvar Aarhus, Greipstad 238, 21. Torbjørn Aakre, Egersund 238, 23. Paul Mjaaland, Mykland 236,

Eldre Junior 18-19 år: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne 246, 2. Amalie Sagemoen, Ugland 243, 3. Mina Wårøy Møll, Holum 243, 4. Elias Furunes, Drangedal 242, 5. Odin Svela, Klepp 240, 6. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp 239, 7. Tuva Eskeland, Stord 239, 8. Marius Tronstad, Haugesund og Sveio 237, 9. Emma Helene Heiaas, Kråkstad og Ski 236, 10. Lauritz Østhus Bjelland, Stord 236, 11. Julie Tørnes Kleiv, Tørdal 235, 12. Elise H. Birkeland, Stavanger 234, 13. Mats Langfjord, Mandal 228, 14. Tor Edvard Bringsdal, Holum 226, 15. Eivor Hognestad Egeland, Time 221,

Junior 16-17 år: 1. Thor Einar Knudsen, Kristiansand og Omegn 245, 2. Camilla Sirekrok, Gjesdal 245, 3. Nikolai Rinde, Farsund 244, 4. Viktoria Haga Øvrevik, Gann 243, 5. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn 243, 6. Nora Fjellanger, Time 243, 7. Olav Anker Tørnes Kleiv, Tørdal 242, 8. Nora Aadland Flatås, Stord 242, 9. Gard Ødegård, Time 241, 9. Kristian Netland, Kristiansand og Omegn 241, 11. Daniel Olsen, Søgne 237, 12. Amalie Rø, Greipstad 236, 13. Kristian Sagemoen, Ugland 236, 14. Benjamin Otto Søndervik, Klepp 235, 15. Sigve Vigemyr, Heddeland og Breland 235, 16. Jon Mathias Tørnes Kleiv, Tørdal 235, 17. Olina H. Birkeland, Stavanger 235, 18. Anne Marie Knibe, Søgne 224, 19. Ole Molaug, Gjesdal 219, 20. Lea Frøysaa Eriksen, Greipstad 214,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 249, 2. Torbjørn Tørnes Naas, Drangedal 249, 3. Aksel Pedersen Skoie, Holum 248, 4. Markus E. Lie, Holum 247, 5. Caroline Haga Øvrevik, Gann 247, 6. Vetle Lorang Andersen, Søgne 246, 7. Stian Voje, Drangedal 246, 7. Asbjørn Ågedal, Evje og Hornnes 246, 9. Mathias Skagestad Nilsen, Holum 245, 10. Line Sjøberg, Kristiansand og Omegn 244, 11. Erling Slettedal, Kristiansand og Omegn 244, 12. Simon Sirekrok, Gjesdal 243, 13. Herborg Hognestad Egeland, Time 242, 14. Elida Horvei, Time 242, 15. Tor Ivan Torsvik, Kristiansand og Omegn 241, 16. Ulrik Myhren Stephensen, Ugland 240, 17. Sara Josefine Dypedal, Kristiansand og Omegn 240, 18. Bjarne Melkevik, Klepp 240, 19. Johan Tofte, Søgne 236, 20. Andrine Gudbrandsen Lie, Holum 236, 21. Johannes Netland, Kristiansand og Omegn 234, 22. Per Tønnes Try, Søgne 233, 23. Magnus S. Havn, Gjesdal 218, 24. Andre Fjermestad, Gjesdal 181,

Rekrutt 11-13 år: 1. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 246, 2. Eivind M Nese, Klepp 244, 3. Christina Haga Øvrevik, Gann 238, 4. Olav Ree Sivertsen, Gjesdal 235, 5. Elina Møll, Holum 229, 6. Kasper G. Lie, Holum 217,

Nybegynner ung: Mille Langfjord, Mandal 243, Thea Johansson, Kristiansand og Omegn 241, Johanna Slettedal, Kristiansand og Omegn 236, Helene Aleksandra Nese, Klepp 235, Aksel Andre Sundsvall, Gjesdal 234, Alexander Andre Knutsen, Greipstad 226, Simon Selvåg, Greipstad 220, Markus H Solberg, Gjesdal 220, Jonathan Røinås Haugen, Greipstad 219, Emil Johannes Finkenhagen Langås, Øvre Eiken 216, Sindre Sjøvold Jæger, Greipstad 209, Matheo Husa-Brekke, Holum 206, Nikolai Pedersen, Søgne 204, Gardian Pedersen, Søgne 192,

Kikkertklassen: 1. Ole K Netland, Lillesand 244,

Nybegynner voksen: 1. Ingeborg Hellum Nese, Klepp 243, 2. Vibeke Finkenhagen Langås, Øvre Eiken 242, 3. Ramona Melkevik, Klepp 235,

Besøkende:164