*** Sørlandskula 2023 er over og Du finner alle resultater fra enkeltstevner og sammenlagt i menyen ***
*** Sørlandskula 2023 er over og Du finner alle resultater fra enkeltstevner og sammenlagt i menyen ***
powered by bulletin

Jan Kåre Moland vant Sørlandskula i Lindesneshallen

Sørlandskula i Lindesneshallen samlet 236 deltagere og Jan Kåre Moland fra Drangedal stakk av med seieren etter å ha levert kanonsterke 349 poeng. På plassen bak finner vi Peter Sørli fra Søgne som var 1 poeng bak. På tredjeplass finner vi Jørand Aas fra Lunde også med 348 poeng.

Se alle resultatene i listen under.

Lapua Sørlandskula Lindesnes, Lindesnes Skytterlag, 31 – søndag 6. november 2022:

Mesterskap:

3-5+EJ: 1. Jan Kåre Moland, Drangedal (5) 349, 2. Peter Sørli, Søgne (5) 348, 3. Jørand Aas, Lunde (5) 348, 4. Arnfinn Bakkevoll, Søgne (5) 347, 5. Einar Johansen, Time (5) 347,

Klasse 2: 1. Inge Storenes, Imenes 342, 2. Kjell Stangborli, Klepp 338, 3. Ådne Jenssen, Mandal 337, 4. Mariann Austvoll, Klepp 336, 5. Ove Skretting, Hå 336,

Klasse 1: 1. Erlend Bøgwald Austerheim, Stavanger , 2. Are Sundstøyl Tveit, Vegårshei ,

V55: 1. Henry Øye, Hardanger 349, 2. Knut Bråthen, Kongsberg 349, 3. Anders Metveit, Imenes 348, 3. Per Kristian Aas, Lunde 348, 5. Ståle Kloster, Klepp 347,

V65: 1. Finn Tore Homme, Iveland 348, 2. Arvid Tveito, Lunde 348, 3. Svein M Hellevik, Egersund 347, 4. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 345, 5. Øyvind Lilledrange, Flikka 344,

V73: 1. Harald Englund, Søgne 349, 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 349, 3. Arne Mathisen, Jondalen 349, 4. Karsten Valand, Grindølen 347, 5. Paul Vaule, Hå 347,

Junior 16-17 år: 1. Nikolai Rinde, Farsund 347, 2. Nora Aadland Flatås, Stord 345, 3. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn 343, 4. Camilla Sirekrok, Gjesdal 341, 5. Daniel Olsen, Søgne 339,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Asbjørn Ågedal, Evje og Hornnes 348, 2. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 347, 3. Stian Voje, Drangedal 347, 4. Markus E. Lie, Holum 346, 5. Erling Slettedal, Kristiansand og Omegn 346,

Rekrutt 11-13 år: 1. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 346, 2. Eivind M Nese, Klepp 340, 3. Christina Haga Øvrevik, Gann 330, 4. Elina Møll, Holum 327, 5. Olav Ree Sivertsen, Gjesdal 323,

Nybegynner ung: Sebastian Dalland, Lindesnes , Emil Johannes Finkenhagen Langås, Øvre Eiken , Matheo Husa-Brekke, Holum , Thea Johansson, Kristiansand og Omegn , Sebastian Korsvik, Kristiansand og Omegn ,

Kikkertklassen: 1. Ole K Netland, Lillesand 327,

Nybegynner voksen: 1. Ingeborg Hellum Nese, Klepp , 2. Roar Engen, Kristiansand og Omegn , 3. Ramona Melkevik, Klepp , 4. Vibeke Finkenhagen Langås, Øvre Eiken ,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Jan Kåre Moland, Drangedal 249, 2. Peter Sørli, Søgne 248, 3. Tore Byberg, Mandal 248, 4. Jørand Aas, Lunde 248, 5. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 247, 6. Einar Johansen, Time 247, 7. Tor Harald Lund, Søgne 247, 8. Trond Inge Rødland, Klepp 247, 9. Daniel Sørli, Sunndal 246, 10. Geir Atle Metveit, Imenes 246, 11. Line Rødland, Klepp 246, 12. Marie Asbjørnsen, Stavanger 246, 13. Kjell Egil Norum, Lindesnes 245, 14. Lars David jr Øvrum, Nannestad 245, 15. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 245, 16. Hannah Johansen, Time 245, 17. Tore Rødland, Klepp 244, 18. Kristoffer Soma, Stavanger 244, 19. Øystein Matre, Haugesund og Sveio 244, 20. Marte Bjerkaas Nisja, Sunndal 244, 21. Runar Tveito, Lunde 244, 22. Jarle Larsen, Klepp 243, 23. Steinar Skoland, Lyngdal 243, 24. Kjetil jr. Igland, Imenes 243, 24. Terje Nisja, Sunndal 243, 26. Tormod Måge, Gjesdal 243, 27. Aleksander Teisrud, Søgne 242, 28. Chris-Andrè B. Fauske, Hardanger 242, 29. Kristian Storenes, Imenes 242, 30. May Elin Frøyland, Lyngdal 242, 31. Lars Kristian Solheim, Vegårshei 242, 32. Joakim Øye, Hardanger 241, 33. Ingrid Finnestad, Skjeberg 241, 34. Espen Stubstad, Mandal 241, 35. Arild Valand, Mandal 241, 36. Steinar Skorpa, Stavanger 241, 37. Nora Midtgard, Jondalen 240, 38. Håkon Rognstad, Time 240, 39. Reidar Ågedal, Grindølen 239, 40. Mathias Oftedal, Hå 239, 41. Kenneth Stubstad, Mandal 239, 42. Helene Storenes, Imenes 239, 43. Karen Sodeland Øksendal, Holum 238, 44. Jon Fjellheim Valbø, Sannidal 237, 45. Einar Tunheim, Hå 237, 46. Andreas Finnestad Lund, Søgne 236,

Klasse 4: 1. Helena Metveit, Imenes 244, 2. Siv Tone Rossevatn Forgard, Øvre Eiken 241, 3. Kristian Fjellheim Bakke, Sannidal 241, 4. Ola Petter Transet, Imenes 240, 5. Preben Øidne, Grindølen 239, 6. Hege Rødland, Klepp 239, 7. Steinar Norum, Lindesnes 237, 8. Morten Lunde, Klepp 237, 9. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 237, 10. Kirsten Sørli, Søgne 236, 11. Tom Nyhaven, Søgne 235, 12. Silje Metveit, Imenes 234, 13. Marianne Rossevatn, Øvre Eiken 234, 14. Roy Wollvik, Stavanger 234, 15. Bjarne Sigurd Ramsjø, Svinndal 233, 16. Bjørn Mølland, Greipstad 232, 17. Bjarte Kvame Øvrevik, Gann 232, 18. Øyvind Guggedal, Klepp 232, 19. Marianne Borgen, Holla 232, 20. Nora Robertsen, Stavanger 232, 21. Kenneth Rakkestad, Vennesla 232, 22. Geir Lunde, Klepp 231, 23. Arnt Ingve Svela, Klepp 227, 24. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn 227,

Klasse 3: 1. Signe J. D. Stangborli, Klepp 233, 2. Bente Marie Fardal, Lindesnes 230, 3. Morten Svenning, Stavanger 229, 4. Inger Marie Bringsdal, Holum 224,

Klasse 2: 1. Kjell Stangborli, Klepp 244, 2. Inge Storenes, Imenes 242, 2. Mariann Austvoll, Klepp 242, 4. Ådne Jenssen, Mandal 240, 5. Ove Skretting, Hå 239, 6. Odd Aril Midtgard, Jondalen 238, 7. Kari Jørgensen, Imenes 238, 8. Audun Rossevatn, Øvre Eiken 236, 9. Arne Skuland, Kristiansand og Omegn 235, 10. Jannike Eidså, Greipstad 234, 11. Fredrik Stubstad, Mandal 234, 12. Turid Aina Andersen, Kristiansand og Omegn 233, 13. Rita Guggedal, Klepp 231, 14. Evalill Aasene Erga, Lindesnes 231, 15. Glenn Andre Erga, Lindesnes 224, 16. Viggo Tønnesland, Lindesnes 223,

Klasse 1: 1. Erlend Bøgwald Austerheim, Stavanger 241, 2. Are Sundstøyl Tveit, Vegårshei 236,

V55: 1. Anders Metveit, Imenes 249, 1. Henry Øye, Hardanger 249, 3. Per Kristian Aas, Lunde 249, 4. Knut Bråthen, Kongsberg 249, 5. Jarl Stølen, Farsund 248, 6. Egil Time, Time 248, 7. Johan Sørli, Søgne 247, 8. Ståle Kloster, Klepp 247, 9. Stein Taanevig, Mandal 247, 10. Anders Edvin Gusdal, Imenes 247, 11. Tor Bjørnødegård, Etnedal 246, 11. Sissel Taanevig, Mandal 246, 13. Kåre Storenes, Imenes 246, 14. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 245, 15. Håvard Forsdal, Rise og Løddesøl 245, 16. Torbjørn Dragland, Lyngdal 245, 16. Roar Torkildsen, Farsund 245, 18. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 244, 19. Tor Fasseland, Mandal 244, 20. Camilla S. Rødland, Klepp 243, 21. Krister Engvoll, Kristiansand og Omegn 243, 22. Magne Lorentzen, Søgne 242, 23. Egil Andre Finnestad, Skjeberg 242, 24. Bjørn Bjellerås, Imenes 242, 25. Bernt Einar Moland, Drangedal 242, 26. Liv Kirsti Gabrielsen, Kristiansand og Omegn 242, 26. May Lise Aas, Bolkesjø 242, 28. Astrid Hagelund, Klepp 240, 29. Jon Olav Jåtun, Søgne 239,

V65: 1. Finn Tore Homme, Iveland 249, 2. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 249, 3. Arvid Tveito, Lunde 248, 4. Svein M Hellevik, Egersund 247, 5. Asbjørn Mathisen, Jondalen 246, 6. Thore Hynne, Kråkstad og Ski 245, 7. Øyvind Lilledrange, Flikka 245,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Harald Englund, Søgne 249, 3. Paul Vaule, Hå 249, 4. Arne Mathisen, Jondalen 249, 5. Knut Skjelbreid, Hålandsdal/Eikelandsfjorden 248, 6. Jarle Idland, Gjesdal 248, 7. Per Gjesdal, Gjesdal 248, 7. Johan Holen, Hå 248, 9. Karsten Valand, Grindølen 247, 10. Terje G. Pleym Iversen, Haugesund og Sveio 246, 11. Harald Jensen, Lyngdal 244, 12. Arne Palerud, Drangedal 243, 13. Svein Kå. Søyland, Gjesdal 242, 14. Thor Høgsveen, Porsgrunds 242, 15. Halvar Austvoll, Klepp 242, 16. Åsmund Idland, Gjesdal 241, 17. Osmund Norum, Lindesnes 240, 18. Einar Aniksdal, Hå 240, 19. Torbjørn Aakre, Egersund 230,

Eldre Junior 18-19 år: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne 246, 2. Tuva Eskeland, Stord 245, 3. Amalie Sagemoen, Ugland 240, 4. Elias Furunes, Drangedal 240, 5. Emma Helene Heiaas, Kråkstad og Ski 240, 6. Lauritz Østhus Bjelland, Stord 238, 7. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp 237, 8. Marius Tronstad, Haugesund og Sveio 237, 9. Odin Svela, Klepp 234, 10. Julie Tørnes Kleiv, Tørdal 234, 11. Mina Wårøy Møll, Holum 232, 12. Elise H. Birkeland, Stavanger 230, 13. Mats Langfjord, Mandal 228, 14. Tor Edvard Bringsdal, Holum 223, 15. Eivor Hognestad Egeland, Time 218,

Junior 16-17 år: 1. Nikolai Rinde, Farsund 247, 2. Nora Aadland Flatås, Stord 245, 3. Camilla Sirekrok, Gjesdal 244, 4. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn 243, 5. Thor Einar Knudsen, Kristiansand og Omegn 243, 6. Knut Fredrik G Homme, Kristiansand og Omegn 241, 7. Kristian Netland, Kristiansand og Omegn 241, 8. Daniel Olsen, Søgne 240, 9. Emil Stiland Wårøy, Lindesnes 239, 10. Arnt Ivar Larsen, Holum 239, 11. Amalie Rø, Greipstad 239, 12. Viktoria Haga Øvrevik, Gann 238, 13. Olav Anker Tørnes Kleiv, Tørdal 237, 14. Olina H. Birkeland, Stavanger 232, 15. Benjamin Otto Søndervik, Klepp 232, 16. Lea Frøysaa Eriksen, Greipstad 229, 17. Jon Mathias Tørnes Kleiv, Tørdal 228, 18. Kristian Sagemoen, Ugland 228, 19. Anne Marie Knibe, Søgne 227, 20. Line Wårøy, Lindesnes 226, 21. Ole Molaug, Gjesdal 197,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Stian Voje, Drangedal 250, 2. Asbjørn Ågedal, Evje og Hornnes 249, 3. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 248, 4. Line Sjøberg, Kristiansand og Omegn 247, 5. Markus E. Lie, Holum 247, 6. Caroline Haga Øvrevik, Gann 247, 7. Erling Slettedal, Kristiansand og Omegn 247, 8. Bjarne Melkevik, Klepp 246, 9. Torbjørn Tørnes Naas, Drangedal 246, 10. Aksel Pedersen Skoie, Holum 246, 10. Vetle Lorang Andersen, Søgne 246, 12. Even Åsen Engen, Kristiansand og Omegn 245, 12. Herborg Hognestad Egeland, Time 245, 14. Tor Ivan Torsvik, Kristiansand og Omegn 245, 15. Elida Horvei, Time 244, 16. Andrine Gudbrandsen Lie, Holum 244, 17. Simon Sirekrok, Gjesdal 243, 18. Mathias Skagestad Nilsen, Holum 243, 19. Sara Josefine Dypedal, Kristiansand og Omegn 242, 20. Ulrik Myhren Stephensen, Ugland 240, 21. Johan Tofte, Søgne 239, 22. Tom Wårøy, Lindesnes 233, 23. Per Tønnes Try, Søgne 231, 24. Johannes Netland, Kristiansand og Omegn 228, 25. Emil Hermansen, Lindesnes 226, 26. Tobias Johansen, Lindesnes 225, 27. Andre Fjermestad, Gjesdal 225, 28. Magnus S. Havn, Gjesdal 222, 29. Fillip Flatebø, Lindesnes 208,

Rekrutt 11-13 år: 1. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 246, 2. Eivind M Nese, Klepp 244, 3. Christina Haga Øvrevik, Gann 237, 4. Elina Møll, Holum 231, 5. Olav Ree Sivertsen, Gjesdal 231, 6. Tobias Lie, Time 228, 7. Andreas Norum, Lindesnes 228, 8. Kasper G. Lie, Holum 222,

Nybegynner ung: Sebastian Dalland, Lindesnes 203, Emil Johannes Finkenhagen Langås, Øvre Eiken 222, Matheo Husa-Brekke, Holum 214, Thea Johansson, Kristiansand og Omegn 241, Sebastian Korsvik, Kristiansand og Omegn 198, Mille Langfjord, Mandal 246, Helene Aleksandra Nese, Klepp 231, Gardian Pedersen, Søgne 204, Nikolai Pedersen, Søgne 214, Markus H Solberg, Gjesdal 223, Aksel Andre Sundsvall, Gjesdal 212,

Kikkertklassen: 1. Ole K Netland, Lillesand 241,

Nybegynner voksen: 1. Ingeborg Hellum Nese, Klepp 246, 2. Roar Engen, Kristiansand og Omegn 246, 3. Ramona Melkevik, Klepp 243, 4. Vibeke Finkenhagen Langås, Øvre Eiken 234,

Besøkende:150