*** Sørlandskula 2023 er over og Du finner alle resultater fra enkeltstevner og sammenlagt i menyen ***
*** Sørlandskula 2023 er over og Du finner alle resultater fra enkeltstevner og sammenlagt i menyen ***
powered by bulletin

Mette Elisabeth Finnestad vant i Mandal

Mette Elisabeth Finnestad fra Søgne skytterlag -her avbildet med datteren Caroline, vant Sørlandskula i Mandal med 349 poeng foran Einar Johansen fra Time og Aleksander Teisrud fra Søgne som begge skjøt 348 poeng og kun en sentrum skilte dem. Stevnet samlet 241 skyttere og Du kan se alle rsultater for alle klasser her.

Sørlandskula Mandal, Mandal Skytterlag, 1 – søndag 7. november 2021:

Mesterskap:

3-5+EJ: 1. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne (5) 349, 2. Einar Johansen, Time (5) 348, 3. Aleksander Teisrud, Søgne (5) 348, 4. Tore Byberg, Mandal (5) 348, 5. Runar Tveito, Lunde (5) 348,

Klasse 2: 1. Terje Høyland, Lyngdal 347, 2. Tone Wårøy Møll, Holum 344, 3. Helge Voss, Stavanger 341, 4. Erlend Fasseland, Mandal 339, 5. Geir Dale, Laudal 339,

Klasse 1: 1. Ove Skretting, Hå , 2. Joakim Andre Øvland, Laudal,

V55: 1. Per Kristian Aas, Lunde 349, 1. Håvard Forsdal, Rise og Løddesøl 349, 3. Tor Bjørnødegård, Etnedal 349, 4. Camilla S. Rødland, Klepp 348, 5. Egil Time, Time 348,

V65: 1. Thore Hynne, Kråkstad og Ski 348, 2. Jarle Idland, Gjesdal 346, 3. Øyvind Lilledrange, Flikka 346, 4. Thor Høgsveen, Porsgrunds 343,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Paul Vaule, Hå 349, 3. Harald Englund, Søgne 348, 4. Karsten Valand, Grindølen 348, 5. Johan Holen, Hå 348,

Junior 16-17 år: 1. Mats Langfjord, Mandal 346, 2. Mina Wårøy Møll, Holum 346, 3. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp 345, 4. Eskil Grøterud, Sigdal 345, 5. Vegard Grindheim Høyland, Lyngdal 344,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Nikolai Rinde, Farsund 349, 2. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 348, 3. Johnny Mollestad, Birkenes 347, 4. Hannah Midtgard, Jondalen 346, 5. Herborg Hognestad Egeland, Time 345,

Rekrutt 11-13 år: 1. Sara Josefine Dypedal, Kristiansand og Omegn 333, 2. Bjarne Melkevik, Klepp 328, 3. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 323, 4. Per Tønnes Try, Søgne 322, 5. Kasper G. Lie, Holum 313,

Nybegynner ung: Sebastian Puntervold Dale, Laudal , Lea Frøysaa Eriksen, Greipstad , Jonathan Røinås Haugen, Greipstad , Amalie Rø, Greipstad , Simon Selvåg, Greipstad ,

Nybegynner voksen: 1. Roar Engen, Kristiansand og Omegn , 2. Elisabeth Stalleland Igland, Imenes , 3. Leon Fjogstad Øyen, Klepp , 4. Stian Molland, Kristiansand og Omegn ,

Hovedskyting:

Klasse 5: 1. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 249, 2. Tor Harald Lund, Søgne 249, 3. Aleksander Teisrud, Søgne 248, 4. Einar Johansen, Time 248, 5. Tore Byberg, Mandal 248, 6. Runar Tveito, Lunde 248, 7. Jan Kåre Moland, Drangedal 247, 7. Kenneth Stubstad, Mandal 247, 9. Peter Sørli, Søgne 247, 10. Geir Atle Metveit, Imenes 247, 11. Daniel Sørli, Høland/Bjørkelangen 247, 12. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 247, 13. Steinar Skoland, Lyngdal 246, 14. Line Rødland, Klepp 246, 15. Jørand Aas, Lunde 245, 16. Kjetil jr. Igland, Imenes 245, 17. Olve Grønås Birkeland, Haugesund og Sveio 245, 18. May Elin Frøyland, Lyngdal 244, 19. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 244, 19. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland 244, 21. Wenche Belsvik, Egersund 244, 22. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka 244, 23. Baste Sudmann, Time 244, 24. Tore Indreiten, Stavanger 244, 25. Tore Rødland, Klepp 243, 26. Ole Kristian Ågotnes, Sartor 243, 27. Helene Storenes, Imenes 243, 27. Kjell Arild Kleivkås, Kristiansand og Omegn 243, 29. Trond Inge Rødland, Klepp 243, 30. Marie Asbjørnsen, Stavanger 242, 31. Kristoffer Soma, Stavanger 242, 32. Marte Eline Havre, Åsane/Hordvik 242, 33. Sindre Tunheim, Imenes 241, 34. Marius Rinde, Farsund 241, 35. Andreas Finnestad Lund, Søgne 240, 36. Steinar Skorpa, Stavanger 240, 37. Sven Inge Ødegård, Time 238, 38. Nora Midtgard, Jondalen 238, 39. Benjamin T. Karlsen, Fet 238, 39. Arne Birkeland, Haugesund og Sveio 238, 41. Øyvind Bjerklund, Holla 238, 42. Espen Kambo, Stavanger 237, 43. Terje Allum, Siljan 235,

Klasse 4: 1. Hannah Johansen, Time 247, 2. Lennarth Olsen, Kristiansand og Omegn 245, 3. May Britt Gjerstad, Imenes 244, 4. Kjell Strand Hovland, Klepp 242, 5. Nikolas Omland, Hå 241, 6. Kjell Egil Norum, Lindesnes 241, 7. Fred Erik Berge, Laudal 240, 8. Silje Metveit, Imenes 240, 9. Fredrik Herlofsen, Søgne 239, 10. Helena Metveit, Imenes 239, 11. Arild Valand, Mandal 239, 12. Einar Tunheim, Hå 238, 13. Alvilde Røiseland Lie, Holum 238, 14. Steinar Norum, Lindesnes 237, 15. Reidar Ågedal, Grindølen 237, 16. Espen Stubstad, Mandal 235, 17. Tom Nyhaven, Søgne 234, 18. Børge Vatnedal, Holum 234, 19. Bjarne Sigurd Ramsjø, Svinndal 234, 20. Ida Vetti, Stavanger 233, 21. Marte Marie Borud Nybakken, Fet 232, 22. Hege Rødland, Klepp 232, 23. Tor Henning Post, Ugland 232, 24. Morten Lunde, Klepp 232, 25. Maria Winsjansen, Kristiansand og Omegn 232, 26. Kåre Vidringstad, Lyngdal 231, 27. Bjørn Mølland, Greipstad 231, 28. Morten Nysted, Stavanger 230, 29. Kirsten Sørli, Søgne 229, 30. Kjell Bang, Holum 225, 31. Odd Frank Olsen, Kristiansand og Omegn 222,

Klasse 3: 1. Mathea Barlund, Skarpskytten 240, 2. Mathias Oftedal, Hå 239, 3. Steinar Møll, Holum 238, 4. Torfinn Håland, Grindølen 238, 5. Line Merete Juva, Drangedal 236, 6. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn 235, 7. Arnt Ingve Svela, Klepp 234, 8. Maria Krohn, Klepp 232, 9. Øyvind Guggedal, Klepp 229, 10. Bjarte Kvame Øvrevik, Gann 229,

Klasse 2: 1. Terje Høyland, Lyngdal 248, 2. Tone Wårøy Møll, Holum 244, 3. Rune Metveit, Imenes 243, 4. Helge Voss, Stavanger 243, 5. Lars Skår, Time 242, 6. Kari Jørgensen, Imenes 241, 7. Ådne Jenssen, Mandal 241, 8. Kåre Bjørn Morka, Ugland 240, 9. Erlend Fasseland, Mandal 240, 10. Geir Dale, Laudal 240, 11. Terje Dale, Laudal 239, 12. Mariann Austvoll, Klepp 238, 13. Torbjørn Sirekrok, Gjesdal 236, 14. Turid Aina Andersen, Kristiansand og Omegn 236, 15. Inge Storenes, Imenes 235, 16. Arne Skuland, Laudal 234, 17. Rita Guggedal, Klepp 232,

Klasse 1: 1. Ove Skretting, Hå 243, 2. Joakim Andre Øvland, Laudal 243,

V55: 1. Håvard Forsdal, Rise og Løddesøl 249, 2. Per Kristian Aas, Lunde 249, 3. Tor Bjørnødegård, Etnedal 249, 4. Egil Time, Time 249, 5. Bernt Einar Moland, Drangedal 248, 6. Camilla S. Rødland, Klepp 248, 7. Stein Taanevig, Mandal 247, 7. Bjørn Bjellerås, Imenes 247, 9. Anders Metveit, Imenes 247, 10. May Lise Aas, Bolkesjø 246, 11. Per Sverre Risa, Time 246, 12. Tor Fasseland, Mandal 246, 13. Anders Edvin Gusdal, Imenes 246, 14. Magne Lorentzen, Søgne 246, 15. Jarl Stølen, Farsund 245, 16. Roar Torkildsen, Farsund 245, 17. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 245, 17. Geir Lunde, Klepp 245, 19. Terje Høyland, Time 245, 20. Torbjørn Dragland, Lyngdal 245, 21. Kåre Storenes, Imenes 244, 22. Ståle Kloster, Klepp 244, 23. Liv Kirsti Gabrielsen, Kristiansand og Omegn 244, 24. Folke Helle, Finnøy 243, 24. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 243, 26. Sissel Taanevig, Mandal 242, 27. Jon Olav Jåtun, Søgne 242, 28. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 242, 29. Reidar Lohndal, Lyngdal 242, 30. Arild Gunnar Rasmussen, Holum 242, 31. Lars Esse, Bamble 241, 32. Krister Engvoll, Kristiansand og Omegn 241, 33. Johan Sørli, Søgne 241, 34. Astrid Hagelund, Klepp 241, 35. Thor Vigre, Imenes 240, 36. Sigbjørn Undheim, Time 235,

V65: 1. Jarle Idland, Gjesdal 249, 1. Thore Hynne, Kråkstad og Ski 249, 3. Thor Høgsveen, Porsgrunds 247, 4. Øyvind Lilledrange, Flikka 246,

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Karsten Valand, Grindølen 249, 3. Paul Vaule, Hå 249, 4. Per Gjesdal, Gjesdal 248, 5. Harald Englund, Søgne 248, 6. Johan Holen, Hå 248, 7. Jostein Myklebust, Klepp 248, 8. Halvar Austvoll, Klepp 246, 9. Harald Jensen, Lyngdal 246, 10. Einar Aniksdal, Hå 245, 11. Nils Seldal, Klepp 245, 12. Arne Palerud, Drangedal 241, 13. Johannes Østrem, Stavanger 240, 14. Paul Notto Mikkelsen, Imenes 238,

Eldre Junior 18-19 år: 1. Mathias Olsen, Froland 244, 2. Gaute Grøterud, Sigdal 243, 3. Caroline Finnestad Lund, Søgne 243, 4. Thiril Tran Brendryen, Skjeberg 242, 5. Kristian Storenes, Imenes 239, 6. Amalie Sagemoen, Kristiansand og Omegn 239, 7. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 237, 8. Erlend Sundsdal, Kristiansand og Omegn 237, 9. Marius Granberg, Fet 235, 10. Odin Svela, Klepp 234, 11. Marianne Rossevatn, Øvre Eiken 234, 12. Inger Marie Bringsdal, Holum 217,

Junior 16-17 år: 1. Mina Wårøy Møll, Holum 246, 2. Mats Langfjord, Mandal 246, 3. Eskil Grøterud, Sigdal 245, 4. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp 245, 5. Joar Vetle Modalsli Kongevold, Flikka 244, 6. Sine Stangborli, Klepp 244, 7. Vegard Grindheim Høyland, Lyngdal 244, 8. Heine Kleivkås, Kristiansand og Omegn 244, 9. Elise H. Birkeland, Stavanger 244, 10. Emma Helene Heiaas, Kråkstad og Ski 243, 11. Mathilde Kindem Sundsaasen, Kråkstad og Ski 243, 11. Camilla Sirekrok, Gjesdal 243, 13. Mathias Larsen, Stavanger 242, 14. Thea Therese Dale, Laudal 239, 15. Tobias Lie, Holum 239, 16. Halvor Værheim Øygarden, Lunde 239, 17. Sigve Vigemyr, Heddeland og Breland 238, 18. Benjamin Otto Søndervik, Klepp 236, 19. Tor Edvard Bringsdal, Holum 235, 20. Jørgen Svaland, Kristiansand og Omegn 235, 21. Live Mølstrevold, Stavanger 234, 22. Viktoria Haga Øvrevik, Gann 234, 23. Gard Ødegård, Time 234, 24. Norah Delin Indrelid, Stavanger 233, 25. Thor Einar Knudsen, Kristiansand og Omegn 232, 26. Daniel Olsen, Søgne 231, 27. Arnt Ivar Larsen, Holum 231, 28. Anne Marie Knibe, Søgne 230,

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Johnny Mollestad, Birkenes 249, 2. Nikolai Rinde, Farsund 249, 3. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 249, 4. Hannah Midtgard, Jondalen 248, 5. Herborg Hognestad Egeland, Time 246, 6. Filip Skjæveland, Klepp 246, 7. Simon Sirekrok, Gjesdal 246, 8. Knut Fredrik G Homme, Kristiansand og Omegn 245, 9. Aksel Pedersen Skoie, Holum 245, 10. Caroline Haga Øvrevik, Gann 244, 11. Jonas Norum, Lindesnes 243, 12. Nora Fjellanger, Time 243, 13. Olina H. Birkeland, Stavanger 242, 14. Trygve Epletveit Gjesdal, Gjesdal 242, 15. Arild Andre Warmbrodt Rygnestad, Laudal 240, 16. Marcus Schmidt-Sletten, Holum 240, 17. Tor Ivan Torsvik, Kristiansand og Omegn 239, 18. Thomas Berge, Laudal 239, 19. Andrine Gudbrandsen Lie, Holum 238, 20. Vetle Lorang Andersen, Søgne 235, 21. Kristian Sagemoen, Ugland 234, 22. Even Åsen Engen, Kristiansand og Omegn 234, 23. Ulrik Myhren Stephensen, Ugland 233, 24. Isak Haugstad Hansen, Laudal 233, 25. Michael Erik Skjold, Stavanger 229, 26. Tone Oline Dale, Laudal 229, 27. Mathias Skagestad Nilsen, Holum 228, 28. Sarah Egeli, Klepp 225,

Rekrutt 11-13 år: 1. Sara Josefine Dypedal, Kristiansand og Omegn 237, 2. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 235, 3. Bjarne Melkevik, Klepp 234, 4. Kasper G. Lie, Holum 230, 5. Per Tønnes Try, Søgne 230,

Nybegynner ung: Sebastian Puntervold Dale, Laudal 243, Lea Frøysaa Eriksen, Greipstad 224, Jonathan Røinås Haugen, Greipstad 213, Amalie Rø, Greipstad 230, Simon Selvåg, Greipstad 228, Ida Stedjan Egeli, Laudal 233, Noah Fjogstad Øyen, Klepp 216,

Nybegynner voksen: 1. Roar Engen, Kristiansand og Omegn 240, 2. Elisabeth Stalleland Igland, Imenes 234, 3. Leon Fjogstad Øyen, Klepp 233, 4. Stian Molland, Kristiansand og Omegn 221,

Besøkende:144