Olve Grønås Birkeland vant i Kristiansand

Olve Grønås Birkeland fra Haugesund og Sveio skytterlag vant Sørlandskula i Kristiansand med 348 poeng foran Jan Kåre Moland fra Drangedal og Håkon Sørli fra Høland/Bjørkelangen som begge skjøt 348. Stevnet samlet 238 skyttere og Du kan se alle resutlater for alle klasser her

Sørlandskula Kristiansand, Kristiansand og Omegn Skytterlag, 2 – søndag 7. november 2021:

Mesterskap: 3-5+EJ: 1. Olve Grønås Birkeland, Haugesund og Sveio (5) 348, 2. Jan Kåre Moland, Drangedal (5) 348, 3. Håkon Sørli, Høland/Bjørkelangen (5) 348, 4. Daniel Sørli, Høland/Bjørkelangen (5) 347, 5. Runar Tveito, Lunde (5) 346

EJ: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne (Eldre Junior 18-19 år) 344, 2. Thiril Tran Brendryen, Skjeberg (Eldre Junior 18-19 år) 342, 3. Mathias Olsen, Froland (Eldre Junior 18-19 år) 342, 4. Gaute Grøterud, Sigdal (Eldre Junior 18-19 år) 339, 5. Amalie Sagemoen, Kristiansand og Omegn (Eldre Junior 18-19 år) 337, 

Klasse 2: 1. Tone Wårøy Møll, Holum 345, 2. Terje Høyland, Lyngdal 342, 3. Helge Voss, Stavanger 341, 4. Geir Dale, Laudal 338, 5. Terje Dale, Laudal 338, Klasse 1: 1. Ove Skretting, Hå 341, 2. Joakim Andre Øvland, Laudal 337, 

V55: 1. Håvard Forsdal, Rise og Løddesøl 349, 2. Per Kristian Aas, Lunde 348, 2. Jarl Stølen, Farsund 348, 4. Roar Torkildsen, Farsund 347, 5. Egil Time, Time 347, 

V65: 1. Øyvind Lilledrange, Flikka 349, 2. Jarle Idland, Gjesdal 348, 3. Thore Hynne, Kråkstad og Ski 342, 4. Thor Høgsveen, Porsgrunds 338, 

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 349, 2. Harald Englund, Søgne 347, 3. Paul Vaule, Hå 346, 4. Johan Holen, Hå 346, 5. Svein Kå. Søyland, Gjesdal 346, 

Junior 16-17 år: 1. Sine Stangborli, Klepp 347, 2. Eskil Grøterud, Sigdal 346, 3. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp 345, 4. Emma Helene Heiaas, Kråkstad og Ski 345, 5. Mina Wårøy Møll, Holum 345, 

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Nora Fjellanger, Time 347, 1. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 347, 3. Knut Fredrik G Homme, Kristiansand og Omegn 347, 4. Herborg Hognestad Egeland, Time 344, 5. Trygve Epletveit Gjesdal, Gjesdal 343, 

Rekrutt 11-13 år: 1. Sara Josefine Dypedal, Kristiansand og Omegn 330, 2. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 327, 3. Per Tønnes Try, Søgne 325, 4. Bjarne Melkevik, Klepp 323, 

Nybegynner ung: Mikkel Tømmerstø Wangensteen, Kristiansand og Omegn 224, Ida Stedjan Egeli, Laudal 238, Simon Selvåg, Greipstad 233, Noah Fjogstad Øyen, Klepp 212, Sebastian Puntervold Dale, Laudal 235, Jonathan Røinås Haugen, Greipstad 199, Fredrik Prytz-Jensen, Kristiansand og Omegn 197, 

Nybegynner voksen: 1. Roar Engen, Kristiansand og Omegn 245, 2. Elisabeth Stalleland Igland, Imenes 240, 3. Leon Fjogstad Øyen, Klepp 231, 

Hovedskyting: 

Klasse 5: 1. Olve Grønås Birkeland, Haugesund og Sveio 248, 2. Håkon Sørli, Høland/Bjørkelangen 248, 3. Einar Johansen, Time 248, 3. Daniel Sørli, Høland/Bjørkelangen 248, 5. Jan Kåre Moland, Drangedal 248, 6. Tore Byberg, Mandal 246, 7. Runar Tveito, Lunde 246, 8. May Elin Frøyland, Lyngdal 246, 9. Ole Kristian Ågotnes, Sartor 245, 9. Line Rødland, Klepp 245, 11. Tore Rødland, Klepp 245, 12. Peter Sørli, Søgne 245, 13. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 244, 14. Trond Inge Rødland, Klepp 244, 15. Steinar Skoland, Lyngdal 244, 16. Helene Storenes, Imenes 244, 17. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 244, 18. Tore Indreiten, Stavanger 243, 19. Kristoffer Soma, Stavanger 243, 19. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 243, 21. Aleksander Teisrud, Søgne 243, 22. Sven Inge Ødegård, Time 243, 23. Tor Harald Lund, Søgne 243, 24. Kenneth Stubstad, Mandal 242, 25. Jørand Aas, Lunde 242, 26. Marius Rinde, Farsund 242, 27. Marte Eline Havre, Åsane/Hordvik 242, 28. Kjell Arild Kleivkås, Kristiansand og Omegn 241, 29. Einar Tunheim, Hå 241, 30. Geir Atle Metveit, Imenes 240, 31. Marie Asbjørnsen, Stavanger 240, 32. Odd Arild Stava, Karmøy 240, 33. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka 240, 34. Benjamin T. Karlsen, Fet 240, 35. Kjetil jr. Igland, Imenes 240, 36. Baste Sudmann, Time 239, 37. Espen Kambo, Stavanger 239, 38. Jon Fjellheim Valbø, Sannidal 238, 39. Arne Birkeland, Haugesund og Sveio 238, 40. Sindre Tunheim, Imenes 238, 41. Steinar Skorpa, Stavanger 238, 42. Nora Midtgard, Jondalen 237, 43. Wenche Belsvik, Egersund 236, 44. Andreas Finnestad Lund, Søgne 236, 45. Øyvind Bjerklund, Holla 233, 46. Kristian Fjellheim Bakke, Sannidal 232, 47. Terje Allum, Siljan 230, 

Klasse 4: 1. Hannah Johansen, Time 246, 2. Lennarth Olsen, Kristiansand og Omegn 244, 3. May Britt Gjerstad, Imenes 242, 4. Morten Nysted, Stavanger 242, 5. Nikolas Omland, Hå 241, 6. Kjell Strand Hovland, Klepp 241, 7. Tor Henning Post, Ugland 241, 8. Fredrik Herlofsen, Søgne 239, 9. Kenneth Rakkestad, Vennesla 238, 10. Reidar Ågedal, Grindølen 237, 11. Marte Marie Borud Nybakken, Fet 236, 12. Fred Erik Berge, Laudal 236, 13. Odd Frank Olsen, Kristiansand og Omegn 236, 14. Kirsten Sørli, Søgne 236, 15. Ida Vetti, Stavanger 235, 16. Helena Metveit, Imenes 235, 16. Morten Lunde, Klepp 235, 18. Tom Nyhaven, Søgne 234, 19. Silje Metveit, Imenes 234, 20. Arild Valand, Mandal 234, 21. Bjørn Mølland, Greipstad 232, 22. Kjell Egil Norum, Lindesnes 232, 23. Kai Egil Berntsen, Froland 232, 24. Bjarne Sigurd Ramsjø, Svinndal 231, 25. Maria Winsjansen, Kristiansand og Omegn 231, 26. Hege Rødland, Klepp 230, 27. Kjell Bang, Holum 227, 28. Steinar Norum, Lindesnes 227, 

Klasse 3: 1. Mathias Oftedal, Hå 242, 2. Line Merete Juva, Drangedal 240, 3. Steinar Møll, Holum 240, 4. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn 235, 5. Arnt Ingve Svela, Klepp 232, 6. Bjarte Kvame Øvrevik, Gann 232, 7. Mathea Barlund, Skarpskytten 232, 8. Maria Krohn, Klepp 230, 9. Øyvind Guggedal, Klepp 228, 10. Ingvald Førde Ekra, Imenes 223, 

Klasse 2: 1. Tone Wårøy Møll, Holum 246, 2. Terje Høyland, Lyngdal 245, 3. Helge Voss, Stavanger 244, 4. Kari Jørgensen, Imenes 243, 5. Geir Dale, Laudal 241, 6. Terje Dale, Laudal 241, 7. Kåre Bjørn Morka, Ugland 239, 8. Lars Skår, Time 238, 9. Turid Aina Andersen, Kristiansand og Omegn 237, 10. Ådne Jenssen, Mandal 236, 11. Rita Guggedal, Klepp 235, 12. Inge Storenes, Imenes 234, 13. Arne Skuland, Laudal 230, 14. Mariann Austvoll, Klepp 227, 15. Torbjørn Sirekrok, Gjesdal 226, 

Klasse 1: 1. Ove Skretting, Hå 244, 2. Joakim Andre Øvland, Laudal 243, 

V55: 1. Per Kristian Aas, Lunde 249, 1. Håvard Forsdal, Rise og Løddesøl 249, 1. Roar Torkildsen, Farsund 249, 4. Tor Bjørnødegård, Etnedal 248, 5. Jarl Stølen, Farsund 248, 6. Kåre Storenes, Imenes 247, 6. Magne Lorentzen, Søgne 247, 8. Egil Time, Time 247, 9. Torbjørn Dragland, Lyngdal 246, 10. Per Sverre Risa, Time 246, 11. Ståle Kloster, Klepp 245, 12. Terje Høyland, Time 245, 13. Anders Metveit, Imenes 245, 14. Thor Vigre, Imenes 245, 15. Geir Lunde, Klepp 245, 15. Camilla S. Rødland, Klepp 245, 17. Anders Edvin Gusdal, Imenes 244, 18. Lars Esse, Bamble 243, 19. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 243, 20. Johan Sørli, Søgne 243, 21. Sigbjørn Undheim, Time 243, 22. Folke Helle, Finnøy 242, 23. Tor Fasseland, Mandal 242, 24. Astrid Hagelund, Klepp 242, 25. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 242, 26. Bjørn Bjellerås, Imenes 241, 27. Krister Engvoll, Kristiansand og Omegn 241, 28. Liv Kirsti Gabrielsen, Kristiansand og Omegn 239, 29. Jon Olav Jåtun, Søgne 237, 30. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 234, 31. May Lise Aas, Bolkesjø 231, 

V65: 1. Øyvind Lilledrange, Flikka 249, 2. Jarle Idland, Gjesdal 249, 3. Thore Hynne, Kråkstad og Ski 245, 4. Thor Høgsveen, Porsgrunds 242, 

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 250, 2. Svein Kå. Søyland, Gjesdal 248, 3. Harald Englund, Søgne 247, 4. Johan Holen, Hå 247, 5. Halvar Austvoll, Klepp 247, 6. Paul Vaule, Hå 246, 7. Nils Seldal, Klepp 246, 8. Einar Aniksdal, Hå 245, 9. Paul Mjaaland, Mykland 244, 10. Arne Palerud, Drangedal 244, 11. Harald Jensen, Lyngdal 244, 12. Per Gjesdal, Gjesdal 244, 13. Oddbjørn Larsen, Torridal 244, 14. Karsten Valand, Grindølen 243, 15. Jostein Myklebust, Klepp 242, 16. Dagfinn Olsen, Froland 242, 17. Johannes Østrem, Stavanger 241, 18. Per A. Pedersen, Kristiansand og Omegn 238, 19. Paul Notto Mikkelsen, Imenes 228, 

Eldre Junior 18-19 år: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne 244, 2. Thiril Tran Brendryen, Skjeberg 243, 3. Mathias Olsen, Froland 242, 4. Gaute Grøterud, Sigdal 239, 5. Kristian Storenes, Imenes 238, 6. Amalie Sagemoen, Kristiansand og Omegn 237, 7. Odin Svela, Klepp 236, 8. Marianne Rossevatn, Øvre Eiken 235, 9. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 234, 10. Erlend Sundsdal, Kristiansand og Omegn 232, 11. Daniel Berge, Laudal 229, 12. Marius Granberg, Fet 227, 13. Inger Marie Bringsdal, Holum 215, 

Junior 16-17 år: 1. Sine Stangborli, Klepp 248, 2. Mina Wårøy Møll, Holum 247, 2. Emma Helene Heiaas, Kråkstad og Ski 247, 4. Halvor Værheim Øygarden, Lunde 246, 5. Eskil Grøterud, Sigdal 246, 6. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp 245, 7. Vegard Grindheim Høyland, Lyngdal 245, 8. Joar Vetle Modalsli Kongevold, Flikka 244, 9. Tor Edvard Bringsdal, Holum 244, 10. Elise H. Birkeland, Stavanger 244, 11. Mathilde Kindem Sundsaasen, Kråkstad og Ski 242, 12. Thea Therese Dale, Laudal 242, 13. Gard Ødegård, Time 241, 14. Mathias Larsen, Stavanger 241, 15. Thor Einar Knudsen, Kristiansand og Omegn 240, 16. Heine Kleivkås, Kristiansand og Omegn 240, 17. Benjamin Otto Søndervik, Klepp 239, 18. Henning Stien Nordbø, Kristiansand og Omegn 238, 19. Viktoria Haga Øvrevik, Gann 238, 20. Mats Langfjord, Mandal 237, 21. Camilla Sirekrok, Gjesdal 236, 22. Live Mølstrevold, Stavanger 234, 23. Jørgen Svaland, Kristiansand og Omegn 232, 24. Arnt Ivar Larsen, Holum 230, 25. Norah Delin Indrelid, Stavanger 227, 26. Anne Marie Knibe, Søgne 219, 

Eldre rekrutt 14-15 år: 1. Knut Fredrik G Homme, Kristiansand og Omegn 250, 2. Nora Fjellanger, Time 248, 3. Herborg Hognestad Egeland, Time 247, 4. Magnus Selland Skaiå, Kristiansand og Omegn 247, 5. Tor Ivan Torsvik, Kristiansand og Omegn 246, 6. Olina H. Birkeland, Stavanger 245, 7. Trygve Epletveit Gjesdal, Gjesdal 245, 8. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn 245, 8. Hannah Midtgard, Jondalen 245, 10. Johnny Mollestad, Birkenes 244, 11. Filip Skjæveland, Klepp 243, 12. Aksel Pedersen Skoie, Holum 243, 13. Simon Sirekrok, Gjesdal 243, 14. Nikolai Rinde, Farsund 242, 15. Jonas Norum, Lindesnes 242, 16. Marcus Schmidt-Sletten, Holum 242, 17. Arild Andre Warmbrodt Rygnestad, Laudal 240, 18. Isak Haugstad Hansen, Laudal 240, 19. Ulrik Myhren Stephensen, Ugland 238, 20. Michael Erik Skjold, Stavanger 238, 21. Vetle Lorang Andersen, Søgne 236, 22. Mathias Skagestad Nilsen, Holum 233, 23. Even Åsen Engen, Kristiansand og Omegn 233, 24. Caroline Haga Øvrevik, Gann 231, 25. Sarah Egeli, Klepp 231, 26. Kristian Sagemoen, Ugland 230, 27. Thomas Berge, Laudal 230, 28. Tone Oline Dale, Laudal 222, 29. Ole Molaug, Gjesdal 210, 

Rekrutt 11-13 år: 1. Sara Josefine Dypedal, Kristiansand og Omegn 237, 2. Anne Maren G. Homme, Kristiansand og Omegn 237, 3. Per Tønnes Try, Søgne 234, 4. Bjarne Melkevik, Klepp 232, Nybegynner ung: Ida Stedjan Egeli, Laudal 238, Sebastian Puntervold Dale, Laudal 235, Simon Selvåg, Greipstad 233, Mikkel Tømmerstø Wangensteen, Kristiansand og Omegn 224, Noah Fjogstad Øyen, Klepp 212, Jonathan Røinås Haugen, Greipstad 199, Fredrik Prytz-Jensen, Kristiansand og Omegn 197, Nybegynner voksen: 1. Roar Engen, Kristiansand og Omegn 245, 2. Elisabeth Stalleland Igland, Imenes 240, 3. Leon Fjogstad Øyen, Klepp 231,

Legg igjen en kommentar